Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

3 najbardziej popularne rodzaje plastrów na dolegliwości bólowe

Stosowanie plastrów przeciwbólowych stanowi dobrą alternatywę dla innych typów leków usuwających ból. W zależności od rodzaju przypadłości mogą pomóc w łagodzeniu efektów urazów lub stanów zapalnych.

3 rodzaje – grzeją, chłodzą, usprawniają

Plastry przeciwbólowe można podzielić ze względu na dolegliwości, w jakich znajdują zastosowanie. Najbardziej popularne to:

 

– plastry rozgrzewające – stosuje się je przy bólach mięśni, kręgosłupa, a także nerwobólach. Ich substancjami czynnymi są wyciągi roślinne, które zmniejszają ból poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, pobudzenie krążenia i rozluźnienie bolącego miejsca.

 

– plastry chłodzące – prócz wyciągów z roślin o działaniu przeciwzapalnym w ich składzie znajduje się także mentol, który daje odczucie chłodu. Tego typu plastry stosuje się w przypadku różnego typu urazów, ponieważ znieczulają i zmniejszają obrzęk.

 

– plastry dynamiczne –  stosowane na ogół przez osoby intensywnie uprawiające sport i doznające w związku z tym kontuzji. Plastry wykonane są z bawełny nasączonej klejem akrylowym, często nie zawierają substancji chemicznych. Ich działanie polega przede wszystkim na redukcji napięcia oddziaływającego na receptory skórne poprzez uniesienie skóry i stworzenie pomiędzy nią a mięśniem przestrzeni. Prócz zmniejszenia odczuwania bólu i redukcji obrzęku, ich głównym zadaniem jest stabilizacja stawu i usprawnienie działania mięśni.

3 najbardziej popularne rodzaje plastrów na dolegliwości bólowe
Przewiń na górę