Ciąża to upragniony przez bardzo wiele kobiet stan. Chociaż często wspaniale przygotowywały się one do zajścia w ciążę, w jej trakcie muszą szczególnie dbać o zdrowie i dobrą formę. Ma to niebagatelne znaczenie dla rozwoju dziecka, a w dalszej perspektywie – po prostu dla jego zdrowia. Poniżej 3 niezawodne sposoby na doskonałą formę fizyczną i psychiczną w ciąży.

Suplement diety na przykład Prenatal DUO

zdrowie w ciążyKobiety w ciąży muszą dostarczać sobie wszystkich niezbędnych składników odżywczych w jeszcze większych dawkach niż wcześniej. Dobowe normy dla kobiet w ciąży różnią się od norm dla kobiet nie będących w stanie błogosławionym. Warto zatem codziennie zażywać dobre suplementy diety, takie jak na przykład Prenatal DUO dedykowany dla kobiet w ciąży.

Zwalczanie infekcji

Druga bardzo ważna sprawa to regularne zwalczanie wszelkich infekcji bakteryjnych oraz wirusowych. Nie należy bagatelizować różnego rodzaju stanów zapalnych w miejscach intymnych czy na przykład w jamie ustnej. Tego typu ropne zmiany mogą być bardzo niebezpieczne dla rozwijającego się dziecka. Należy je zawsze konsultować z lekarzem lub położną prowadzącą ciążę.

Mniej słodyczy

Kobiety w ciąży są narażone na tak zwaną cukrzycę ciążową, bo niezwykle zmienia się funkcjonowanie układu hormonalnego w stanie błogosławionym. Aby uniknąć tej naprawdę groźnej przypadłości, warto po prostu od samego początku ciąży ograniczyć spożywanie cukru.