Leki przeciwbólowe może i przynoszą szybką ulgę w cierpieniu, jednak ich nadużywanie może przynieść szereg negatywnych skutków ubocznych. W związku, z czym trzeba poszukać jakiejś zdrowszej alternatywy do walki z bólem. Żel Voltaren Max jest jedną z nich, gdyż nie obciąża tak organizmu, jak leki i stosowany jest miejscowo, a to przyśpiesza jego działanie.

Dlaczego Voltaren Max jest lepszy od leków przeciwbólowych?

Voltaren Max w żeluPo pierwsze dlatego, że nie podrażnia on błony śluzowej żołądka i nie podnosi ciśnienia tętniczego. Po drugie można go nałożyć wprost na bolący staw, a to skraca czas oczekiwania na jego efekty. Po trzecie przyjemnie chłodzi i rozluźnia bolące mięśnie. Po czwarte jest łatwy w nałożeniu i nie można go przedawkować. Poza tym liczba osób uczulona na jego skład jest stosunkowo mała. Z Voltarenu Max mogą korzystać zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy. W przypadku leków przeciwbólowych nie jest to możliwe.

O czym trzeba pamiętać, używając Voltarenu Max?

No chyba przede wszystkim o tym, by po każdej jego aplikacji dokładnie umyć ręce. Resztki żelu mogłyby się dostać do oczu, a to niejest wskazane. Po drugie Voltaren Max należy przechowywać w suchym, zaciemnionym miejscu. Wystawienie go na długotrwałe działanie słońca mogłoby osłabić jego lecznicze właściwości. Voltarenu nie wolno również zostawiać otwartego, gdyż ma on silną tendencję do zsychania się. Dlatego też trzeba zakręcać go od razu po użyciu.