Zapalenie korzonków to silne, ostre bóle kręsogłupowo-korzeniowe, które naprawdę mogą dać się we znaki. Przyczyną zapalenia korzonków najczęściej jest po prostu przeciążenie kręgosłupa, choroba pojawia się również w przypadku nagłego dźwignięcia ciężkiego przedmiotu albo wielogodzinnej pracy siedzącej w niewygodniej pozycji. Zapalenia korzonków nie sposób przeoczyć, ponieważ ból jest naprawdę dokuczliwy.

Jakie są objawy zapalenia korzonków?

Do głównym objawów zapalenia korzonków należy silny ból w dole kręgosłupa, który może promieniować do jego górnej części, a nawet do kończyć dolnych. Bardzo często sprzyja temu również drętwienie i mrowienie kończyć również górnych. Może dojść do pojawienia się ogólnego osłabienia organizmu, może wystąpić stan podgorączkowy, co jest zupełnie normalne.

Jak leczyć zapalenie korzonków?

Zapalenia korzonków nie można bagatelizować, warto udać się do lekarza, który oceni sytuację i przepisze leki na korzonki. Zazwyczaj w tym wypadku przyjmuje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Jeżeli nie chcemy iść do lekarza warto po prostu odwiedzić aptekę, farmaceutka z pewnością doradzić jakie lekarstwa na korzonki warto kupić. Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe można kupić bez recepty. Na czas zapalenia korzonków, najlepiej pozostać w domu, nie należy się przemęczać, nosić ciężkich rzeczy, pracować fizycznie. Warto wziąć sobie kilka dni wolnego w pracy i odpocząć.

Zapalenie korzonków to nic przyjemnego, chociaż można leczyć się lekami bez recepty, to konsultacja lekarska zawsze w takich przypadkach jest wskazana. Pamiętajmy, że tylko lekarz może zdiagnozować problem i dopasować odpowiednie leki, aby można było szybko wrócić do zdrowia i dobrej kondycji. Bóle pleców mogą być bardzo dokuczliwe, w tym wypadku należy pozostać w domu i się nie przemęczać.