Ekstrakt z szyszek chmielu i kwiatu lipy – na ukojenie nerwów i problemy ze snem

Kiedy cierpi się z powodu wzmożonego napięcia nerwowego spowodowanego stresującą pracą bądź też spadnie na nas nagła stresująca sytuacja można się wspomóc stosując naturalne leki uspokajające bez recepty na bazie ziół. Dobrym przykładem może być ekstrakt z szyszek chmielu.

Ekstrakt z szyszek chmielu – spowalnia pracę układu nerwowego

leki nasenneStany napięcia emocjonalnego mogą destrukcyjnie wpływać na organizm i powodować tzw. stres oksydacyjny, który polega na zakłóceniu równowagi między wolnymi rodnikami, a antyoksydantami, co prowadzi do rozwoju wielu groźnych chorób, m.in. nowotworów. Aby zniwelować to ryzyko, gdy żyje się w ciągłym stresie warto sięgnąć po leki na uspokojenie na bazie ekstraktu z szyszek chmielu, który spowalnia pracę układu nerwowego. Dzięki temu można zniwelować stres i rozluźnić się.

Ekstrakt z szyszek chmielu i kwiatu lipy  – na spokojny sen

Ekstrakt z szyszek chmielu można łączyć z dowolnymi ziołami o charakterze uspokajającym, gdyż nie wchodzi z nimi w reakcję. Dobrym połączeniem jest np. ekstrakt z szyszek chmielu i kwiatu lipy, które są nie tylko uspokajające, ale zawierają je również leki nasenne bez recepty. Uspokojenie układu nerwowego wpływa również na jego wyciszenie, tym samym łatwiej jest zasnąć w sytuacji stresu i napięcia emocjonalnego. Mężczyźni zażywający tego typu preparaty bądź pijący napary z ekstraktu z szyszek chmielu powinni pamiętać, że ma on również działanie zmniejszające popęd seksualny.