Ibuprom Zatoki to bardzo popularny w Polsce preparat o działaniu ogólnym, który dostępny jest w każdej aptece. Głównym zadaniem preparatu jest oczywiście zmniejszenie przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa i zatok. Dzięki zmniejszeniu wydzieliny można skutecznie udrożnić drogi oddechowe, dzięki czemu znacząco ułatwia się oddychanie.

Jak działa preparat?

Ibuprom Zatoki jak wspomniano wcześniej skutecznie udrażnia przewody nosowe oraz zatoki oboczne nosa. Preparat ten doskonale wchłania się przez organizm, dzięki czemu pierwsze widoczne objawy możliwe są do zauważenia już po upływie 15 minut. Jeżeli chodzi o utrzymanie się samego leku, to wynosi ono od 4 do 6 godzin. Zaleca się przyjmowanie dwóch tabletek 3 razy na dobę (w odstępie 8 godzinnym). Warto wspomnieć również i o tym, że nie zaleca się stosowania więcej niż sześć tabletek dziennie i pomiędzy poszczególnymi dawkami należy zachować odpowiednią przerwę (4 godziny).

Gdzie można kupić preparat?

Ibuprom lek do zatok dostępny jest w każdej porządnej aptece bez recepty. Jedna paczka (24 tabletki powlekane) to wydatek około 15zł. Preparat można zamówić również drogą elektroniczną za pośrednictwem aptek internetowych. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie mają żadnej apteki stacjonarnej. Przed skorzystaniem z leku warto dokładnie zapoznać się z instrukcją na opakowaniu podaną przez producenta.