Wegańskie białko jest zamiennikiem serwatkowego, które jest przeznaczone dla osób nie spożywających mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Białko roślinne

To także dobry produkt dla alergików pokarmowych, mogą oni zatem skorzystać z odżywek białkowych dostępnych na rynku w różnych postaciach.
Wegańskie białko (do kupienia np. tutaj https://swiatsupli.pl/pl/65-bialko-roslinne-vegan) jest alternatywą dla wegetarianina lub weganina – roślinne odżywki białkowe uzupełnią wszelkie niedobory białka w organizmie. Sportowcy dzięki preparatom białkowym szybciej uzyskają regenerację mięśni i ich wzrost.

Białko roślinne a zwierzęce

wegańskie białko

Białko jest jednym z podstawowych budulców mięśni, składa się z aminokwasów egzogennych i endogennych. Te pierwsze są spożywane w posiłkach, te drugie wytwarza organizm ludzki.
Białko może mieć pochodzenie roślinne lub zwierzęce. Białko zwierzęce zawiera zazwyczaj wszystkie aminokwasy potrzebne do prawidłowego działania organizmu. Produkty roślinne nie mają aż tylu wartości, ale zawierają także inne właściwości – są bogate w witaminy, minerały i błonnik pokarmowy.
Białka roślinne znajdziemy głównie w roślinach strączkowych, orzechach i zbożach.

Białko wegańskie dla sportowców

Białka odgrywają niezwykle ważną rolę w organizmie i mają szereg funkcji; od regulacji impulsów nerwowych i procesów genetycznych, po podstawowy budulec tkanek i transport hemoglobiny.
Białko wegańskie dla sportowców będzie dobrym wyborem podczas wysiłku fizycznego. Taka dodatkowa suplementacja jest także wskazana wegetarianom, nawet jeśli nie uprawiają sportu.osobom nie