Monohydrat kreatyny cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców i osób aktywnych fizycznie. Preparat może być kupiony jako produkt w kapsułkach lub w proszku, a efekty jego zażycia zauważane są dosyć szybko.

Monohydrat kreatyny posiada wiele zalet. Przede wszystkim bardzo wspiera organizm podczas intensywnego wysiłku fizycznego, podnosząc jego wytrzymałość, dzięki czemu treningi mogą ulec wydłużeniu. Ponadto przyczynia się do budowy masy mięśniowej i wspomaga nawadnianie międzykomórkowe. Jedną z głównych przyczyn popularności monohydratu kreatyny jest fakt, że przyjmowanie go sprawia, iż dość znacznemu pogrubieniu (rzędu kilkunastu procent) ulegają włókna mięśniowe. Rezultat tego to większa masa ciała pozbawiona jednocześnie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wszystko to nie pozostaje bez wpływu na kwestie wizualne – mięśnie, na skutek regularnego zażywania monohydratu kreatyny, są wyraźnie większe, co poprawia ich ogólny wygląd oraz estetykę całego ciała. Warto jednak podkreślić, że proces przyrostu beztłuszczowej masy mięśniowej w przypadku mężczyzn jest szybszy niż w przypadku kobiet.

kreatyna monohydrat

Wiele osób podkreśla także, że atutem monohydratu kreatyny jest także jego niska cena – zobacz ceny w sklepie online. Poza tym produkt ten poddawany był szeregom badań, dzięki czemu ma się pewność, że jest bezpieczny dla zdrowia, oczywiście w odpowiednich dla organizmu dawkach. Jego stosowanie polecane jest nawet osobom, które nigdy wcześniej nie miały żadnej styczności z tego typu suplementami. Istotne jest jednak, aby jednocześnie zadbać o odpowiednią dietę.