Herbata konopna jest coraz bardziej popularna i dziś praktycznie nikogo już nie dziwi fakt, że tego typu herbata jest dostępna na rynku. I dobrze, bo warto poznać ten cudowny napój.

Jak powstaje herbata konopna?

Do produkcji tej jakże już popularnej herbaty (herbaty konopnej) wykorzystuje się dobrze znane, ususzone kwiatostany i liście konopi siewnych (inaczej zwanych Cannibas sativa L.). W przypadku tej herbaty proces jej parzenia jest identyczny z parzeniem większości herbat ziołowych. Zwykle jedną lub dwie łyżeczki suszu roślinnego należy zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą, a następnie napar przykryć na około pięć minut. I tak jak w przypadku innych herbatek ziołowych, tak i tu musimy jednak pamiętać, że tak naprawdę dopiero regularne stosowanie herbaty konopnej pozwala zauważyć efekty jej działania.

Bogactwo naturalnych związków

Herbata konopna obfituje w różnego rodzaju związki, które sprawiają, że jest ona uznawana za naturalny przeciwutleniacz, który doskonale sprawdza się w eliminowaniu nadmiaru wolnych rodników w organizmie. To z kolei sprawia, że dłużej zachowuje się ładną skórę, włosy i paznokcie, co także znacząco wpływa na samopoczucie (wyglądamy i czujemy się młodziej). Herbata konopna jest bardzo pomocna w przypadku problemów ze snem (znacząco poprawa jakości snu), łagodzi stany napięcia nerwowego, uspokaja i wycisza, relaksuje, przez co też lepiej się odpoczywa i regeneruje. Osoby, które regularnie raczą się tym coraz bardziej popularnym eliksirem, doskonale wiedzą, jak doskonale wpływa on na stan ducha i umysłu.