Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Czy alergia może pojawić się zupełnie niespodziewanie?

Bardzo wiele osób już od wczesnej wiosny boryka się z problemami alergii. Wystarczy, że zacznie pylić leszczyna, a później kolejne rośliny i kwiaty. Każdy kto ma alergię, jest zwykle odpowiednio do niej przygotowany, zaopatrzony w leki, w które pomagają mu radzić sobie z katarem i bólem gardła, piekącymi oczami oraz bólem głowy. Zdarza się jednak też tak, że dorosła osoba, która nigdy wcześniej nie miała problemów z alergią, którejś wiosny po raz pierwszy zacznie jej mieć.

Czy alergia może pojawić się zupełnie niespodziewanie?

Alergia może pojawić się zupełnie niespodziewanie. Czasami człowiek ma po raz pierwszy kontakt z jakimś alergenem, a jego organizm zareaguje na niego objawami takimi jak bardzo intensywny i męczący katar, zaczerwienione i piekące oczy, ból głowy oraz ogólne rozbicie. Bywa, że takie objawy, szczególnie wczesną wiosną, są mylone z przeziębieniem.

Człowiek przyjmuje wtedy leki na przeziębienie, one jednak nie przynoszą dużej poprawy stanu jego zdrowia. Dobrym pomysłem jest wtedy wypróbowanie czegoś takiego jak tabletki na alergię bez recepty.

Jak to wygląda z lekami?

Leki na alergie bez recepty można kupić w aptece, ale też na przykład w niektórych drogeriach albo supermarketach. Warto mieć je u siebie w domu, oraz zabrać gdy wyjeżdża się w podróż, bo alergia może po prostu pojawić się, nawet jeżeli nigdy wcześniej się jej nie miało. Leki na alergię bez recepty są właśnie dedykowane dla tych osób, które z alergią borykają się po raz pierwszy, zatem nie mają leczenia wdrożonego przez lekarza alergologa.

Czy alergia może pojawić się zupełnie niespodziewanie?
Przewiń na górę