Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Co brać pod uwagę wybierając pieluszki dla dziecka?

kit&kin

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego dziecko miało suchą pupę. Od tego zależy humor malucha oraz jego zdrowie. Notorycznie przemoczona pielucha może powodować podrażnienia i bolesne odparzenia. Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór pieluch. Co brać pod uwagę przy zakupie?

Chłonność

To jeden z najważniejszych aspektów pieluszek. Po prostu muszą one mieć możliwie jak największą chłonność. Wprawdzie noworodka powinno się przewijać nawet co dwie godziny, ale chłonna pieluszka zabezpieczy dodatkowo skórę malucha przed wilgocią. Wielu producentów oznacza chłonność pieluch na ich opakowaniu. Jeśli brakuje oznaczenia, to warto poczytać opinie w internecie.

Materiały

Może się to wydawać nieoczywiste, ale pieluchy dla dzieci mają swój skład. Im jest on bardziej naturalny, tym lepiej dla skóry dziecka. Przed zakupem warto sprawdzić, z czego tak właściwie są one zrobione. Przykładowo kit&kin pieluszki 1 mają w składzie zmniejszoną ilość substancji chemicznych.

Rozmiar

Rozmiary pieluszek dziecięcych są oznaczane liczbowo. Każdemu rozmiarowi przypisana jest określona waga dziecka. Trzeba jednak pamiętać, że nie do końca waga pokrywa się z wielkością malucha. Zdarza się, że rozmiar 1 od kilku producentów ma zupełnie inną wielkość. Żeby przekonać się na własne oczy, jak duże są pieluszki, to najczęściej trzeba je kupić lub znaleźć darmową próbkę. W przypadku pieluszek kit&kin 1 (https://www.aptekagalen.pl/kit-kin-biodegradowalne-pieluszki-jednorazowe-rozmiar-1-mini-2-6kg-40szt) można znaleźć najmniejsze dostępne na rynku opakowanie, które jest w przystępnej cenie i równocześnie może posłużyć jako próbka.

Co brać pod uwagę wybierając pieluszki dla dziecka?
Przewiń na górę