Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Kosmetyczna wyprawka dla niemowlaka

Jedną z wyjątkowo ważnych spraw jest zakupienie odpowiednich kosmetyków do pielęgnowania skóry niemowlęcia. Większość oczekujących dziecka ludzi wertuje zatem internet w poszukiwaniu informacji o tym, jakie kosmetyki sprawdziły u innych rodzin. Nawet jeżeli ze skórą dziecka nie będzie żadnych problemów, warto kupić te kosmetyki, które są wyjątkowo łagodne, bo dedykowane na przykład dla dzieci ze skórą atopową. Szczególnie godne polecenia są kosmetyki Emolium.

Kosmetyczna wyprawka dla niemowlaka

Warto szukać tych kosmetyków, które na opakowaniu mają informację, że można je stosować już od pierwszego dnia życia dziecka. Oznacza to, że są wyjątkowo łagodne i bezpieczne. Warto kupić na przykład emulsję do kąpieli Emolium, która przyda się też dla starszych dzieci. Jest to dermokosmetyk, który bardzo łagodnie myje skórę dziecka, delikatnie ją natłuszcza i nawilża.

Kosmetyki do pupy

Ważne jest również zakup kosmetyków do pielęgnowania skóry na pupie dziecka, która bardzo szybko może ulec odparzeniu. Wbrew pozorom skóry dziecka nie należy smarować cały czas kremami z cynkiem, jeżeli dziecko nie nabawiło się odparzeń, do codziennej pielęgnacji wystarczy krem z dużą ilością witaminy A oraz E. Kosmetyczna wyprawka dla niemowlaka może być naprawdę minimalistyczna. Lepiej kupić trzy lub cztery produkty dobrej jakości, czyli coś do kąpieli, krem do pupy oraz do buzi, niż cały arsenał niepotrzebnych kosmetyków.

Kosmetyczna wyprawka dla niemowlaka
Przewiń na górę