Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak przymocować protezę zębową do dziąseł?

Jak przymocować protezę zębową do dziąseł

Odpowiednie przymocowanie protezy zębowej jest kluczowe, jeśli chcemy mieć pewność, że będziemy mogli nie tylko swobodnie gryźć, ale także uśmiechać się szeroko. Samo umiejscowienie protezy na zębach może jednak nie wystarczyć, bo warto zaopatrzyć się w klej do protez zębowych, który sprawi, że będzie ona trzymać się na zębach w każdym momencie. Warto jednak wiedzieć, jaki klej do protez okaże się najbardziej odpowiedni, szczególnie że na rynku mamy dostęp do wielu takich preparatów.

Jakie czynniki są najważniejsze, kiedy wybieramy klej do protez zębowych?

Żel do protez powinien zostać przez nas dobrany prawidłowo, aby właściwie spełniał swoją funkcję przez długi czas. Musimy mieć pewność, że będzie dla nas także w pełni bezpieczny, z uwagi na fakt, że będziemy użytkować go codziennie, a także przede wszystkim będzie on przez długie godziny znajdował się na naszych dziąsłach. Musimy wiedzieć, że dobrej jakości klej do protez zębowych może polecić nam protetyk, który wie, jaki preparat okaże się w naszym przypadku najlepszy. Kiedy jednak nie mamy możliwości zapytać o to protetyka, to warto sugerować się takimi czynnikami jak:

  • czas utrzymywania protezy,
  • skład,
  • rodzaj produktu,
  • jego użytkowanie i sposób nakładania.

klej do protez zębowych marki ziaja

Czy codziennie powinniśmy użytkować klej do protez?

Klej do protez zębowych powinien być przez nas użytkowany codziennie. Jest to bardzo ważne, kiedy chcemy mieć pewność, że nasza proteza częściowa lub całkowita, będzie właściwie umiejscowiona na dziąsłach. Jest to elementem kluczowym, kiedy chcemy bez obaw uśmiechać się szeroko, a także mieć pewność, że nawet twarde produkty, które będziemy gryźć, nie sprawią, że proteza przemieści się na dziąsłach. Musimy jednak pamiętać, że aby preparat nam się sprawdził, należy nie tylko odpowiednio go używać, ale także wybrać taki, który będzie polecany do protezy, jaką mamy do swojej dyspozycji. Możemy znaleźć kremy, które są idealne do protez częściowych, a także tych całkowitych. Istnieją na rynku także takie kremy, które sprawdzają się świetnie zarówno do protez częściowych, jak i tych całkowitych. Wybór więc należy od nas. Na uwagę zasługuje fakt, że możemy zakupić odpowiedni preparat w drogeriach, a także w aptece. Jest to bardzo ważne, bo tak łatwa dostępność sprawia, że nie musimy obawiać się, że nie będziemy w stanie kupić kleju do protez w każdym momencie, gdziekolwiek jesteśmy, co jest kluczowe, abyśmy zawsze mieli do niego dostęp.

Jak przymocować protezę zębową do dziąseł?
Przewiń na górę