Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak wybrać balsam do ciała?

Dobrze nawilżona skóra wygląda promiennie, jest przyjemnie gładka, jędrna. Niestety pod wpływem różnych czynników może utracić swoje pierwotne piękno, stać się poszarzała, szorstka, pomarszczona. Istotne jest to, aby zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy i ciała. Przyda się nawilżający balsam do ciała (https://www.manada.pl/balsamy-do-ciala), znaczenie ma również nawodnienie organizmu i dostarczenie mu wraz z pożywieniem niezbędnych składników odżywczych. Istotne jest również to, aby znaleźć źródło problemu, czyli czynnik powodujący suchość skóry.

Skąd ta sucha skóra?

Sucha skóra jest problemem. Sprawia dyskomfort i wygląda nieestetycznie. Przesuszenie sprzyja również powstawaniu oznak starzenia, więc warto zadbać o prawidłowe nawilżenie. Nieodpowiednia pielęgnacja to częsta przyczyna suchej skóry, Podobnie jest z nadmiernym korzystaniem z metod mechanicznych. Mnóstwo jednostek chorobowych objawia się między innymi suchością skóry. Jeśli ktoś używa często peelingów, szczególnie gruboziarnistych, to niestety ma to niekorzystny wpływ na skórę. Źle zbilansowana dieta, niedobory żywieniowe również przyczyniają się do pogorszenia wyglądu skóry. Na jej kondycję wpływają negatywnie niekorzystne czynniki zewnętrzne, przede wszystkim suche powietrze, promieniowanie słoneczne, skrajne temperatury. Osoby osiągające po używki, palące papierosy i nadużywający alkoholu, nie mogą pochwalić się piękną cerę. Jeśli ktoś nie nawadnia organizmu, doprowadza do jego odwodnienia, to niestety jednym ze skutków jest suchość skóry.

Jaki będzie odpowiedni balsam do ciała?

Jest wiele sposobów na walkę z suchością skóry. Należy zacząć od nawodnienia organizmu, wypijania co najmniej dwóch litrów płynów dziennie. W diecie powinny pojawić się pokarmy obfitujące w witaminy, sole mineralne, kwasy tłuszczowe, antyoksydanty. Ograniczyć należy się lub całkowicie wyeliminować żywność wysoko przetworzona, zawierającą rafinowany cukier i tłuszcze. Najlepiej jest zrezygnować z kawy, alkoholu i papierosów, bo wpływają one negatywnie zarówno na skórę, jak i na cały organizm. Bardzo ważne będzie również wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji. Godne polecenia są balsamy do ciała z humektantami i emolientami. W ich składzie mile widziane będą następujące substancje: mocznik, aloes, gliceryna, lanolina, oleje roślinne, ceramidy, skwalen. Należy wmasować balsam w skórę po każdym myciu. Świetnie sprawdzają się także odżywcze maseczki, glinki, oleje roślinne i masła. Znaczenie ma to, aby nie stosować kosmetyków zawierających substancje podrażniające typu SLS.

Jak wybrać balsam do ciała?
Przewiń na górę