Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Krem do depilacji – jak działa?

Usuwanie niechcianego owłosienia to problem, który spędza sen z powiek wielu osobom. Można znaleźć wiele dostępnych rozwiązań, jednak wiele z nich wiąże się z występowaniem podrażnień lub ze zbyt długim czasem jaki trzeba przeznaczyć na przeprowadzenie zabiegu. Ciekawą metodą jest użycie kremu do depilacji. Warto wiedzieć w jaki sposób on działa i jakich rezultatów można się spodziewać.

W jaki sposób działa krem do depilacji?

Kremy do depilacji to jedna z chemicznych metod usuwania niechcianego owłosienia. Posiadają one w swoim składzie specjalne związki chemiczne, które wnikają w głąb włosa, rozpuszczają składniki budulcowe i umożliwiają usunięcie także jej części włoska, która znajduje się pod powierzchnią skóry. Dzięki temu przez dłuższy czas można się cieszyć gładką skórą, a owłosienie, które odrasta jest zdecydowanie słabsze i nie tak gęste.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort depilacji, w składzie kosmetyków tego typu dodawane są różne substancje nawilżające oraz łagodzące jak np. aloes czy pantenol.

Dlaczego warto stosować kremy do depilacji?

Kremy do depilacji wyróżniają się szeregiem zalet. Przede wszystkim gwarantują szybkie i bezbolesne usunięcie niechcianego owłosienia. Można więc stosować je w szczególnie wrażliwych miejscach jak np. bikini, pachy czy twarz. Ich stosowanie także w dużej mierze niweluje ryzyko podrażnień, jakie mogą się pojawić w wyniku depilacji przeprowadzonych innymi metodami. Kremy w żaden sposób nie uszkadzają też skóry. Ich stosowanie jest bardzo bezpieczne i wygodne.

krem do depilacji

Rodzaje kremów do depilacji

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów skutecznych kremów do depilacji (tutaj). Wszystko dlatego, że skóra różni się od siebie m.in. grubością czy wrażliwością. Można wybrać kremy dedykowane do skóry suchej, wrażliwej czy normalnej, a także do konkretnych części ciała m.in. do bikini, pach czy rąk.

Produkty te przede wszystkim różnią się składem. W kremach do wrażliwej skóry lub do szczególnie wrażliwych obszarów jest dużo mniej składników, które rozpuszczają keratynę, a więcej składników nawilżających.

Stosowanie kremu do depilacji

Samo stosowanie kremu do depilacji jest bardzo proste. Wystarczy nanieść na wybrany obszar grubszą warstwę produktu i pozostawić na czas wskazany przez producenta (zwykle 4 – 10 minut). Następnie przy pomocy specjalnej szpatułki, która zwykle jest w zestawie, wystarczy zebrać krem z włosami i przemyć skórę letnią wodą. Dobrze jest także nałożyć specjalny balsam, które opóźnia odrastanie włosków.

Krem do depilacji – jak działa?
Przewiń na górę