Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Podkłady higieniczne – jak je stosować i kiedy się przydadzą?

Podkłady higieniczne - jak je stosować i kiedy się przydadzą

Nie da się ukryć, że podczas opieki nad małym dzieckiem, konieczne jest wiele niezbędnych akcesoriów i gadżetów. Jednymi z nich mogą być podkłady higieniczne, które tak naprawdę mają wyjątkowo wszechstronne zastosowanie. Można je bowiem wykorzystać w opiece nad maluchem, by zwiększyć higieniczność pościeli, ale także możemy wykorzystać w przypadku opieki nad osobami z problemem nietrzymania moczu, a także w przypadku kiedy same mamy po porodzie zmagają się z tą przykrą dolegliwością. Wobec tego jak poprawnie stosować podkłady higieniczne?

Czym są podkłady higieniczne?

Podkłady higieniczne można śmiało zaliczyć do wyrobów chłonnych. Okazuje się również, że są one wyjątkowo efektywne i świetnie wywiązują się ze swojej roli. Nie da się bowiem ukryć, że podkłady higieniczne sprawdzają się nie tylko w przypadku opieki nad dziećmi, ale także w przypadku osób, które borykają się z problemem nietrzymania moczu, czy w przypadku mam, które takiej przypadłości nabawiły się tuż po porodzie. Podkłady higieniczne z wyglądu przypominają płat materiału, który przybiera prostokątną lub kwadratową formę. Oczywiście są one wypełnione odpowiednim materiałem. To właśnie on spełnia rolę chłonną, a dodatkowo może także neutralizować nieprzyjemne zapachy moczu. Zastosowanie podkładów higienicznych pomaga w:

  • utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny w przypadku problemu z nietrzymaniem moczu;
  • zachowaniu względnej suchości;
  • redukcji ryzyka pojawienia się odparzeń.

Jak więc widać podkłady higieniczne spełniają wyjątkowo istotną rolę i z pewnością świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku dzieci jak i w przypadku osób starszych czy młodych mamy. Ich wysoka chłonność pozwala również na to, by odpowiednio zabezpieczyć np. pościel czy materac. Przy wyborze podkładów higienicznych trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii jak chociażby ich rozmiar lub nawet i stopień chłonności, jaki one oferują. Wówczas możemy poszczególne parametry idealnie dopasować do ewentualnych potrzeb i wymagań, jakie stawiamy przed tego rodzaju wyrobami chłonnymi.

podkłady higieniczne

Jak stosować podkłady higieniczne?

Podkłady higieniczne są wyjątkowo proste w zastosowaniu. Wspomniane bowiem zostało, że przypominają one prostokątny lub kwadratowy kawałek materiału, a to z kolei oznacza, że mają one całkiem inną formę niż standardowe pieluchy, czy pieluchomajtki dla osób dorosłych. Podkłady higieniczne wystarczy więc rozłożyć na powierzchni danego łózka lub materaca. Powinny znaleźć się one dokładnie pod pośladkami osób z problemem nietrzymania moczu lub pod odcinkiem kręgosłupa dolnego w przypadku dzieci. Pamiętajmy również o tym, że obecnie na rynku najczęściej mamy do czynienia z podkładami higienicznymi jednorazowego użytku. Co to oznacza w praktyce? Otóż nic innego jak sam fakt, że tego typu podkłady higieniczne musimy po prostu wymieniać po każdym ich zastosowaniu. W tym wypadku nie chodzi już o samą chłonność, ale o to, by móc w jak najlepszy sposób zadbać po prostu o własne względy higieniczne i wysoki komfort podczas snu.

Podkłady higieniczne – jak je stosować i kiedy się przydadzą?
Przewiń na górę