Suchy szampon — zalety i wady

suchy szampon

Suchy szampon to bardzo specyficzny produkt do pielęgnacji włosów, który stał się otoczony sporą ilością śmiesznych i nieprawdziwych plotek. Aby w przystępny sposób wyjaśnić tę trudną kwestię, postanowiliśmy zebrać w jednej recenzji zalecenia i porady na temat zalet i wad suchych szamponów.

Nie wszystkie suche szampony są stworzone na równi i mogą być stosowane uniwersalnie dla każdego rodzaju włosów. Podobnie jak w przypadku wybierania zwykłego, klasycznego szamponu w płynie, suche szampony są również podzielone na kategorie według rodzaju włosów — niektóre szampony są dobre dla włosów grubych, a inne dla suchych, cienkich.

Główne cechy suchych szamponów

Po stronie pozytywów zacznijmy od zaznaczenia, że suchy szampon jest dość skuteczny, pod warunkiem że od ostatniego mycia głowy minęły co najmniej 3-4 dni. Zadaniem suchego szamponu jest „odświeżenie” głowy i nadanie uczucia czystości. Ze względu na swoje właściwości jest niezastąpionym pomocnikiem, gdy nie mamy czasu uporządkowanie się, lub po prostu woda została wyłączona i nie ma możliwości odświeżenia głowy.

Jedną z wielkich zalet suchego szamponu jego właściwości wzmacniające łamliwe włosy. Jeśli masz suchą skórę, możesz użyć odrobiny szamponu po umyciu włosów. Suche cząsteczki wchłoną wilgoć i zatrzymają ją na dłużej, odżywiając skórę głowy i korzenie od końcówek.

Po negatywnej stronie ma wpływ na osoby z nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy. Fakt, że talk wchodzący w skład bazy suchego szamponu ma właściwości sorbujące, co oznacza, że tłusta skóra głowy już następnego dnia szybko zostanie przetłuszczona. Z tego powodu pojawiają się pewne dolegliwości, dlatego zaleca się stosowanie suchego szamponu z tłustą skórą głowy tylko w nagłych przypadkach odświeżania, ponieważ efekt trwa krócej niż 24 godziny.

Jak prawidłowo stosować suchy szampon?

Dla wygody użytkowania najlepiej wybrać suchy szampon z tego sklepu w postaci sprayu, co pozwoli kontrolować dawkę i ułatwi proces aplikacji na skórę głowy. Puszkę szamponu należy lekko wstrząsnąć i spryskać obszar strefy korzeniowej włosów, ponieważ jest to miejsce, w którym skóra głowy wymaga najbardziej intensywnego oczyszczenia. Rozpylanie odbywa się w odległości 10-15 cm od włosów, jest to konieczne dla większego obwodu i optymalnego stężenia na centymetr kwadratowy. Po nałożeniu szampon jest lekko masowany palcami, rozprowadzany na skórze głowy i między pasmami. Wystarczy 5-7 minut, aby całkowicie wchłonąć i nadać włosom zaktualizowany wygląd. Następnie należy przeczesać głowę i, jeśli to konieczne, wykonać stylizację.

Suchy szampon — zalety i wady
Przewiń na górę