Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Czym jest nawłoć kanadyjska?

Świat ziół bogaty jest w naprawdę interesujące pozycje, które są w stanie bardzo pozytywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie ludzi, którzy stosują je każdego dnia. Oprócz jednak tych najpopularniejszych, które używane są powszechnie przez wiele osób, znaleźć można również i takie zioła, które, choć nieco mniej popularne, to jednak również warte są zainteresowania. Szczególnie warto przyjrzeć się uważniej nawłoci kanadyjskiej.

Co warto o niej wiedzieć?

Nawłoć kanadyjska to dość charakterystyczna roślina, którą trudno pomylić z jakąkolwiek inną. Jej łodyga osiąga nawet do 1 metra wysokości, a obecne na jej samej górze liście charakteryzują się lancetowatym kształtem i wyraźnie zaostrzonymi końcówkami. Kwiaty nawłoci przyjmują kolor żółty, są niezwykle drobne i mocno skoncentrowane w koszykach tworzących charakterystyczną wiechę na samej górze łodygi.

Jakie jest działanie tego zioła?

Oczywiście sam piękny wygląd to jeszcze nie wszystko, o czym warto wiedzieć, gdy szuka się takiego zioła. Najważniejszą sprawą w przypadku jego stosowania, jest oczywiście to, jakie konkretnie ma ta roślina działanie na ludzkie ciało. Jak to więc wygląda?

Nawłoć kanadyjska charakteryzuje się silnym działaniem przeciwzapalnym, przeciwbólowy, oraz moczopędnym. Co więcej, często jest używana odtruwającą, napotnie i przeciwgrzybiczo. Jak więc widać, roślina ta posiada naprawdę szeroki zakres różnego rodzaju właściwości. Na jakie jednak konkretnie przypadłości warto ją stosować? Co można dzięki niej wyleczyć?

Przy jakich chorobach warto stosować tę roślinę?

Nawłoć kanadyjska (https://www.lekinatury.pl/pl/encyklopedia-ziol/nawloc.html) powinna być stosowana w pierwszej kolejności na takie choroby i dolegliwości, jak różnego rodzaju problemy z układem moczowym. Przede wszystkim zwrócić tu bowiem trzeba uwagę na jej działanie moczopędne, które w połączeniu z działaniem przeciwzapalnym idealnie sprawdza się w przypadku np. zapalenia pęcherza, czy też kamicy nerkowej. Oprócz tego poleca się stosowanie tego zioła na silny kaszel, astmę i grypę. A to za sprawą jej działania wykrztuśnego.

Czym jest nawłoć kanadyjska?
Przewiń na górę