Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Dobry syrop na kaszel

Kaszel jest jedną z pierwszych oznak przeziębienia. Mocny i suchy może zmęczyć nasz organizm, a niekiedy nawet sprawiać nam ból. Jak więc sobie z nim poradzić? Najpierw należałoby rozpoznać czy mamy do czynienia z kaszlem suchym czy mokrym, a później zainwestować w odpowiednie leki. Jeżeli jednak nie jesteśmy do końca pewni, jaki to rodzaj kaszlu możemy poszukać leków, które będą niwelować każdy z nich.

Syrop czy pastylki?

FlegaminaLeki na kaszel i gardło możemy zazwyczaj podzielić na trzy rodzaje: pastylki do ssania, spray, bądź syrop. Ten ostatni podaje się zwłaszcza małym dzieciom, które niechętnie przyjmują lekarstwa w innej formie, chociaż oczywiście syrop przepisany może być także przez lekarza dla dorosłych. Syropy występują przeważnie w kilku smakach i właśnie dlatego są tak lubiane przez najmłodszych.

Dzieci bowiem ciężko przekonać do zażycia niesmacznego lekarstwa.

Specyfiki do leczenia

Wszelkie ziołowe specyfiki w większości przypadków są od razu odrzucane. Na szczęście w ich miejsce powstały syropy o owocowym smaku, taki jak na przykład Flegamina. Bez problemu znajdziemy go w każdej aptece stacjonarnej i internetowej. Jego cena także nie powinna być zbyt wysoka i każdy powinien móc sobie pozwolić na taki wydatek. 

Syrop Flegamina dla dzieci posiada kilka wersji smakowych, może być między innymi truskawkowy, malinowy bądź miętowy. Możliwości są więc różne, dlatego na pewno znajdziemy taki, który będzie aprobowany przez nasze dziecko.

Dobry syrop na kaszel
Przewiń na górę