Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Femaltiker – w trosce o naturalne karmienie

femaltiker

Choć powinno być to czymś całkowicie naturalnym, zdarza się, iż po mimo ogromnych chęci, świeżo upieczone mamy nie mogą utrzymać laktacji. W związku z tym próbują wywołać ją i utrzymać za pomocą suplementów diety, które równocześnie nie zaszkodzą dziecku, a nawet wręcz przeciwnie, dostarczą mu wraz z mlekiem matki, niezbędnych składników, tak potrzebnych do zdrowego rozwoju.

Właściwe w celu pomocy matkom karmiącym stworzono suplementy diety dla kobiet w ciąży, jak choćby najpopularniejszy z nich – Femaltiker.

Działanie suplementu

Najważniejszym składnikiem suplementu jest ekstrakt ze słodu jęczmiennego. Zawiera on świetnie przyswajane przez organizm polisacharydy, a przede wszystkim beta-glukan, który przyczynia się do produkcji mleka matki.

Dla kogo przeznaczony jest suplement?

Produkt ten kierowany jest do kobiet borykających się z opóźnieniem laktacji, a także tych, które starają się ją utrzymać. Zawiera słód jęczmienny, który wspomaga naturalne karmienie i odżywia mleko matki, przez co staje się ono wartościowsze.

Dodatkowym plusem Femaltikeru jest zawartość melisy, która ze względu na swoje właściwości kojące i uspokajające, łagodzi stres nieustannie towarzyszący kobietom w wyżej wymienionych sytuacjach.

Niewiele jest suplementacji, które wspomagając laktację dostarczają matce witamin i minerałów, a dodatkowo sprawiają, iż samo mleko staje się wartościowsze dla dziecka, co ma ogromne znaczenie szczególnie w przypadku, kiedy dziecko ma problem z przybieraniem na wadze.

Femaltiker – w trosce o naturalne karmienie
Przewiń na górę