Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak poprawnie stosować świetlik lekarski?

Jak powszechnie wiadomo świetlik lekarski może pochwalić się bardzo wieloma właściwościami leczniczymi, ale przygotowanie naparu wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą skorzystać z potencjału świetlika lekarskiego, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak tego dokonać.

Magiczny napar na oczy

Świetlik lekarski to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą przygotować porządny i skuteczny napar na poprawę wzroku. Aby przygotować napar należy jedną łyżeczkę suszonego świetlika lekarskiego zalać wrzątkiem.

Pamiętać należy o tym, że parzenie powinno trwać około 20-30 minut. Zaleca się, aby napar pić 3-4 razy dziennie (najlepiej 20 minut po każdym posiłku).

Naturalne krople do oczu

Napar ze świetlika lekarskiego jest wspaniałym rozwiązaniem również dla tych osób, które mają problem z zespołem suchego oka. Aby błyskawicznie zwalczyć zmęczenie oczu należy pipetą zakroplić każde oko kroplą magicznego naparu.

Warto także przygotować specjalny kompres na oczy, który przynosi niesamowite rezultaty i wiele osób korzysta z jego dobrodziejstwa. Waciki zwilżone w naparze należy nałożyć na powieki i trzymać przez 10-20 minut. Gorący napar ze świetlika działa nie tylko na oczy, ale może złagodzić także bóle głowy i wyeliminować całkowicie problemy z bezsennością.

Jakie są przeciwwskazania ?

Świetlik lekarski może pomóc przy wielu problemach, ale niestety nie każdy może skorzystać z jego dobrodziejstwa. Uważać muszą przede wszystkim kobiety w ciąży i osoby z indywidualną nietolerancją. Świetlik nie jest także najlepszym wyborem dla kobiet, które karmią piersią.

Lekarze nie polecają świetlika również osobom z chorobami pęcherzyka żółciowego, żołądka, wątroby i dwunastnicy.

Jak poprawnie stosować świetlik lekarski?
Przewiń na górę