Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak stosować krople do uszu?

Krople do uszu znajdują zastosowanie nie tylko jako preparat do pielęgnacji i higieny, ale również do leczenia zapalenia ucha. Wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ponadto zawierają substancje rozpuszczające woskowinę i umożliwiające jej wygodne usunięcie. Krople na zapalenie ucha należy aplikować wyłącznie do ucha, najlepiej w pozycji leżącej. 

Jak działają leki na zapalenie ucha?

Uzupełniająco w leczeniu zapalenia ucha można używać naturalnych kropli do uszu. Wiele z nich zawiera wyciągi ziołowe, które łagodzą objawy zapaleniu ucha wywołane przez wirusy, bakterie i grzyby. Przed aplikacją warto rozgrzać buteleczkę w dłoniach. Co na ból ucha w sytuacji nawracających infekcji nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych? Skuteczne okazują się probiotyki.

Preparaty na zapalenie ucha bez receptyleki na zapalenie ucha

Stosowanie leków na zapalenie ucha przynosi wyraźną ulgę i poprawę samopoczucia. Zapalenie ucha środkowego w większości przypadków mija samoistnie w ciągu kilku dni. Niemniej, osoby doświadczające tego typu dolegliwości odczuwają wtedy silny ból ucha, świąd, a także pojawia się wyciek ropy, co znacznie utrudnia wykonywanie codziennych aktywności. Preparaty na zapalenie ucha bez recepty wykazują działanie:

  • przeciwbólowe,
  • przeciwzapalne,
  • antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze.

Oprócz klasycznych kropli do uszu można też wybrać tabletki przeciwbólowe na bazie ibuprofenu lub paracetamolu, które pozwalają złagodzić uciążliwe objawy bólowe, które mogą dotyczyć także głowy.

Jak stosować krople do uszu?
Przewiń na górę