Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak właściwie działają termometry bezdotykowe?

termometr bezdotykowy

Termometry bezdotykowe są opcją dla rodzajów tradycyjnych. Niezwykle powszechnie wykorzystuje się ich w placówkach lekarskich oraz na oddziałach szpitalnych, gdzie jest wielu chorych. Przeprowadzonym pomiarom można ufać. Są one jednakowo dokładne, jak w wypadku mierzenia tradycyjnego. W dodatku nie należy ich choćby zbliżać do ciała. Termometry bezdotykowe medyczne to narzędzia wykorzystywane do pomiaru temperatury bez potrzeby zbliżania się do chorego. Ciepłotę ciała można nimi zobaczyć z odległości 1 metra oraz w niezwykle krótkim czasie, co wiąże się z kolejnym komfortem. Czym charakteryzuje się termometr bezdotykowy medyczny?

Termometr bezdotykowy – termometr doskonały?

termometr bezdotykowy

Termometr na podczerwień, to wyjście, jakie właściwie likwiduje to, czego tak wielu nie lubi w czynności mierzenia temperatury – inwazyjności.  Gdzie go kupić? W aptekach lub sklepach medycznych, takich jak ten. Nie musimy umieszczać w dobrym miejscu, np. pod pachą, uciążliwego oraz paraliżującego nas na 10 minut narzędzia, nie mogąc przy tym nic robić. Narzędzie to mierzy bezdotykowo, za pomocą fal podczerwieni. Starczy wyznaczyć go w kierunku czoła osoby badanej oraz zachować odległość w rozdziale od ok. 1,5 centymetra do maksimum 5 centymetrów.

Parę reguł wykorzystania

Termometr bezdotykowy paradoksalnie może nie być aż tak dokładny jak pozostałe typy termometrów. Z racji na odmienną technologię, potrzebuje pozostałych umiejętności. W wypadku nawet termometru rtęciowego starczyło włożyć go pod pachą, nadmiernie się nie ruszać parę minut oraz wyczytać rezultat. Termometr bezdotykowy potrzebuje określonego przeczytania instrukcji oraz pamiętania o paru wskazówkach. Jedną spośród nich jest temperatura otoczenia. Powinna być ona stała, pozbawiona przeciągu lub przewiewu. Doskonale, by przed zastosowaniem termometr poleżał pewien czas w miejscu, w którym będzie wykonywany pomiar, ponieważ jeżeli np. przeniesiemy go z chłodnej sypialni do ogrzanej toalety, nie otrzymamy dokładnego wyniku.

Jak właściwie działają termometry bezdotykowe?
Przewiń na górę