Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak wybrać krople do oczu?

Krople do oczu bez konserwantów przydadzą się w każdej domowej apteczce. Zmęczone i podrażnione oczy bywają zmorą osób, które spędzają wiele godzin w pracy przed ekranem komputera. Nie zapominajmy o tym, że krople do oczu są też stosowane w razie infekcji i chorób oczu. Ich użytkowanie musi być zgodne z zaleceniami producenta lub specjalisty. Wybór nie zawsze jest łatwy, gdyż na rynku znajdziemy wiele propozycji. Jakie zalety mają krople do oczu nawilżające? Dlaczego warto po nie sięgnąć? Gdzie dokonamy zakupu? Co oferują producenci?

Krople do oczu bez konserwantów

Krople są stosowane w przypadku leczenia różnych chorób oczu. Płyn należy wkropić do worka spojówkowego, przy jednoczesnym odchyleniu dolnej powieki. Kuracja jest wykonywana w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej. Co ciekawe, krople do oczu różnią się od siebie składem i przeznaczeniem. Możemy wyróżnić przykładowo krople do zmęczonych oczu, z antybiotykiem, dla dzieci, do suchych oczu, czy nawet krople dla zwierząt do oczu. Jak widać, tak szeroka oferta daje wiele możliwości podczas doboru. W składzie produktu zazwyczaj znajdują się polimery i woda, które mają za zadanie zatrzymywać wodę na powierzchni oka. Jakość kropli do oczu jest zależna od polimerów.

Skład kropli do oczu

Krople do oczu nawilżające zazwyczaj posiadają w składzie:

  • świetlik – to dodatkowy składnik, który ma właściwości lecznicze i odświeżające,
  • kwas hialuronowy – to naturalny składnik struktury oka, który nawilża oko i tworzy ochronną warstwę na jego powierzchni,
  • witaminę A – jest ona niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania oka, gdyż łagodzi objawy suchego oka i przyspiesza regenerację spojówki,
  • heparynę – wykazuje ona właściwości nawilżające, łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację oka.

Sporym uznaniem na rynku cieszą się krople do oczu bez konserwantów. Postawmy na naturalny skład i bardzo dobrą jakość produktu. Nie zapominajmy o tym, że niezawodne krople do oczu zakupimy w internetowej aptece z szerokim asortymentem i atrakcyjną ceną.

Krople do oczu to produkt, jakiego nie może zabraknąć w domowej apteczce. Osoby narażone na zmęczenie oczu doskonale wiedzą, jak przykre dolegliwości daje podrażnienie narządu wzroku. Na szczęście istnieją specjalne krople nawilżające do oczu, które doskonale spełnią nasze oczekiwania. Zakup jest bardzo łatwy i sprawny. Bez wychodzenia z domu postawimy na wysoką jakość i znanego producenta. W razie wątpliwości, skorzystamy z pomocy sprzedawcy podczas doboru idealnego preparatu do oczu.

Jak wybrać krople do oczu?
Przewiń na górę