Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jakie są zalety noszenia stabilizatora na kolano?

stabilizator na kolano
Problemy ze zdrowiem nie dotyczą tylko i wyłącznie sportowców, ale również nas, zwykłych obywateli, którzy na co dzień nie uprawiają profesjonalnie żadnego ze sportów. Jeszcze wiele lat temu poważne urazy jak złamania czy też bardzo poważne skręcenia leczono tylko i wyłącznie gipsem. Należy jednak powiedzieć, że od tego czasu minęło sporo lat. Chociaż nadal się go stosuje, to jednak nowoczesny sprzęt medyczny znacząco skrócił okres rehabilitacji u pacjentów. Jednym z tego typu produktów medycznych jest stabilizator na kolano. Jak działa i jakie są jego zalety? Postanowiliśmy to sprawdzić i zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Możliwość poruszania się

stabilizator na kolano Osoby po ciężkich kontuzjach, które w przeszłości już „miały okazję” mieć nogę w gipsie, wiedzą jak trudne jest to, aby wrócić do pełni sprawności i ile trzeba wycierpieć, aby zrobić drobny krok, że o wyjściach z najbliższymi nie wspomnimy. Orteza kolana pozwala pacjentowi na aktywność, co sprawia, że mięsień nie jest tak bardzo słaby, jak w przypadku gdy masz nogę w gipsie. Odbudowa mięśni po odrzuceniu kul zajmuje wiele czasu i trzeba sporo determinacji i woli walki, aby czuć się w 100% zdrowym. Z kolei usztywniacz stawu kolanowego pomaga na jakąkolwiek aktywność i poruszanie się. Nie będziesz musiał być na łasce innych, by przebywać z bliskimi, tylko połączysz rehabilitację z ruchem.

Szybszy powrót do zdrowia

Stabilizator na kolano, taki jak ten, umożliwia powrót do zdrowia w znacznie szybszym tempie, aniżeli poprzez tradycyjne metody leczenia. Nowoczesny sprzęt medyczny jakim jest orteza na staw kolanowy nie jest droga, więc mówimy o rzeczy, która nie wymaga wielkich nakładów, bo w zależności od wykonania, możemy zapłacić za naprawdę dobry model ok. 300 zł. Nosić taki stabilizator można praktycznie cały czas, aczkolwiek oczywistym jest to, że można go zdjąć podczas higieny ciała.
Jakie są zalety noszenia stabilizatora na kolano?
Przewiń na górę