Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Maść na hemoroidy – czy jest skuteczna?

maść na hemoroidy1

Hemoroidy to naturalne struktury odbytu, które wypełnione są krwią  po to, żeby uszczelniać odbyt i kontrolować prawidłowe wypróżnianie. Natomiast nienaturalnie powiększone hemoroidy to postać patologiczna, która objawia się najczęściej swędzeniem, dyskomfortem w okolicy odbytu oraz krwawieniem podczas oddawania stolca.  Przypadłość ta dotyczy coraz większej liczby osób i dzisiaj stała się już chorobą cywilizacyjną. 

Żylaki odbytu – pierwsza pomoc

Aby poradzić sobie z hemoroidami i nie dopuścić do rozwoju choroby, nie należy bagatelizować pierwszych objawów. Istnieją domowe metody oraz naturalne środki, dostępne w aptece bez recepty np. te tutaj, po które możemy sięgnąć od razu, aby złagodzić i usunąć pojawiające się dolegliwości. Jednym z takich skutecznych środków jest maść na hemoroidy, która ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz poprawia krążenie i wzmacnia naczynia krwionośne w okolicy odbytu. W składzie takiej maści często można znaleźć kwas hialuronowy, który nawilża i wspomaga regenerację błon śluzowych odbytu albo wyciąg z kasztanowca, który również świetnie sprawdza się przy tego rodzaju przypadłościach. maść na hemoroidy

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Od zawsze wiadomo, że profilaktyka jest skuteczniejsza i tańsza. Dlatego oprócz stosowania maści na hemoroidy, czy innych dostępnych środków leczniczych, pamiętaj o kilku zasadach:

  • jedz produkty o dużej zawartości błonnika
  • regularnie nawadniaj organizm
  • zadbaj o codzienną dawkę aktywności fizycznej
  • unikaj produktów, które mogą powodować zaparcia
  • unikaj zbyt długiego siedzenia lub stania, zawsze warto robić sobie krótkie przerwy

 

Maść na hemoroidy – czy jest skuteczna?
Przewiń na górę