Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Powiedz infekcjom dolnych dróg moczowych stop

uroupPrzy zakażeniach układu moczowego żurawina okazuje się być niezwykle pomocnym suplementem diety, który w wersji na surowo okazuje się być ponadto smaczną i zdrową przekąską. Zapalenie pęcherza moczowego jest niezwykle dokuczliwą i krępującą przypadłością, której nie wolno jednak bagatelizować. Jak więc sobie pomóc?

Co może przyczynić się do wystąpienia zapalenia pęcherza moczowego?

Za zapalenie pęcherza moczowego w dużej mierze odpowiadają bakterie z gatunku Escherichia coli, ale zakażenie mogą wywołać także drobnoustroje typu rzęsistek pochwowy.

Sporym problemem jest to, że często obserwuje się nawroty tejże dokuczliwej przypadłości, a szczególnie na skutek ciąży, obniżonej odporności organizmu, w wyniku wad anatomicznych układu moczowego, cukrzycy, zakażenia górnych dróg moczowych, stosowania środków antykoncepcyjnych czy też dużej aktywności seksualnej.

Żurawina pomocna w profilaktyce zapalenia pęcherza moczowego

Okazuje się, że żurawina zawiera związki, które przyczyniają się do zapobiegania infekcjom górnych dróg moczowych, gdzie pierwsze skrzypce grają proantocyjanidyny. Chodzi tutaj o flawonoidy, które utrudniają bakteriom patogennym przyleganie do komórek nabłonka dróg moczowych, dzięki czemu nie są one w stanie się rozmnażać.

Dodatkowo zostaje zwiększone wydalanie drobnoustrojów wraz z moczem, a w wyniku obniżenia pH moczu, chorobotwórcza mikroflora traci korzystne warunki do rozwoju. W aptekach dostępne są gotowe suplementy diety zawierające m.in. żurawinę, czyli uroup, uretin, vitabutin czy też uromaxin.

Powiedz infekcjom dolnych dróg moczowych stop
Przewiń na górę