Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Sprawdzone sposoby na ból gardła

gardloGardło to bardzo istotne ogniwo walki z wszelkiego rodzaju drobnoustrojami wywołującymi choroby. Główna funkcja migdałków to bowiem zwalczanie różnego rodzaju wirusów, grzybów, a także bakterii, które próbują przedostać się do naszego organizmu. Nic dziwnego, że tak często jest narażone na infekcje.

Nasz układ immunologiczny nie zawsze potrafi sobie dobrze z nimi poradzić, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy narażeni jesteśmy na zachorowanie w wyniku przegrzania bądź przemarznięcia. Co zrobić kiedy rozpoczyna się infekcja?

Tabletki na gardło

Infekcja objawia się zazwyczaj pieczeniem bądź swędzeniem gardła, które w późniejszym okresie może przemienić się w ból. Nasze gardło staje się zaczerwienione, a niekiedy może pojawiać się na nim ropna wydzielina. W efekcie rozmowa może sprawiać nam bardzo duży ból. Najlepiej wtedy sięgnąć po tabletki na gardło. Zazwyczaj występują one w formie pastylek do ssania. Zażywanie tabletek na ból gardła to nie jedyne rozwiązanie.

Możemy także sięgnąć po domowe sposoby. Jednym z nich jest płukanka w formie przegotowanej wody z solą. Dzięki temu możemy pomóc naszemu organizmowi w pozbyciu się bakterii, które wywołują zapalenie. Jak przystąpić do sporządzenia płukanki? W szklance wody musimy rozpuścić jedną łyżeczkę soli kuchennej i dobrze zamieszać. Płukankę należy wykonywać przynajmniej 2-3 razy dziennie.

Sam smak nie będzie zbyt przyjemny, musimy ponadto uważać aby płyn nie dostał się do przełyku. Dobrym sposobem będzie także picie gorącej herbaty z łyżeczką miodu lub soku malinowego, który ma właściwości rozgrzewające.

 

Sprawdzone sposoby na ból gardła
Przewiń na górę