Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi

cisnieniomierz

Tonometr, aparat do mierzenia ciśnienia i pulsu, jest używany w placówkach służby zdrowia i w domu do określania stanu układu sercowo-naczyniowego. W przypadku braku problemów, poziom ciśnienia krwi pozostanie stabilny.

Zalety urządzenia

cisnieniomierz

  • Niewielkie wahania do 20 mmHg dla wartości skurczowej lub górnej i do 10 mmHg dla wartości rozkurczowej lub dolnej w ciągu jednego dnia są możliwe i nie są niebezpieczne. Przyczyny wahań mogą być różne – od stresu i podekscytowania po wysiłek fizyczny i obfity posiłek.
  • Długotrwałe odchylenie ciśnienia krwi od wartości standardowych, a tym bardziej jeśli wykracza ono poza normę, jest możliwą oznaką choroby i wymaga wczesnej wizyty u lekarza.

Ważne jest, aby pamiętać, że każda osoba ma optymalny zakres ciśnienia krwi, który zapewnia jej najlepsze możliwe samopoczucie. Znajomość optymalnego zakresu ciśnienia krwi pomoże lekarzowi zidentyfikować zmiany w stanie zdrowia pacjenta.

Aby określić swój zakres ciśnienia krwi w domu, należy kupić ciśnieniomierz nadgarstkowy. Zarówno aparat do mierzenia ciśnienia nadgarstkowy, jak i naramienny można zamówić w sklepie MegaMedic. Pamiętaj: ciśnienie odbiegające od normy nie działa na zdrowego człowieka. Nawet jeśli czujesz się normalnie, jest to dodatkowy powód, aby zasięgnąć porady lekarza.

Dlaczego warto mierzyć ciśnienie krwi?

Zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, ślepota są prekursorami nadciśnienia. Jest tylko jeden sposób na uniknięcie poważnych powikłań – utrzymanie ciśnienia krwi na normalnym poziomie za pomocą leków.

Osoby cierpiące na nadciśnienie potrzebują domowego ciśnieniomierza, aby zapobiec ryzyku możliwych powikłań. Ważne jest, aby mierzyć ciśnienie krwi w spokojnym otoczeniu, aby uzyskać jak najdokładniejsze odczyty.

Nie tylko czynniki zewnętrzne i różne choroby wpływają na odczyty ciśnienia krwi zarówno u osób chorych, jak i zdrowych, ale również wiek i płeć mają na nie szczególny wpływ.

Urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi
Przewiń na górę