Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Vicks Symptomed Complete – niezrównany lek na przeziębienie

vicks symptomed

Vicks Symptomed Complete to lek w formie proszku zamkniętego w wygodnych w użyciu saszetkach, które można zabrać ze sobą wszędzie. Preparat ten charakteryzuje się bardzo miłym aromatem oraz cytrynowym smakiem, dzięki czemu nie problemu z jego przyjmowaniem.

Działanie leku

Vicks wyróżnia się na tle konkurencyjnych preparatów z uwagi na fakt, iż posiada w swoim składzie aż 3 trzy substancje czynne:
– paracetamol, który działa przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz uwalnia od bóli mięśni, stawów, głowy i gardła;
– fenylefryny chlorowodorek jest substancją zmniejszającą nieżyt nosa oraz obrzęk błony śluzowej, dzięki czemu umożliwia jego udrożnienie;
– gwajafenezyna jest lekiem wykrztuśnym, który rozrzedzając zalegającą wydzielinę ułatwia jej odksztuszanie w mokrym kaszlu.
Preparat można kupić w każdej aptece bez recepty. Dostępny jest w opakowaniach po 5 i 10 saszetek. Jest niezwykle skuteczny i szybko stawia na nogi nawet w najcięższych przeziębieniach.

Jak powinno się dawkować specyfik?

Dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli powinni przyjmować jedną saszetkę leku co 4-6 godzin, jednak nie więcej niż 4 dawki leku na dobę. Maluchom poniżej 12 roku życia nie należy podawać preparatu. Proszek należy rozpuścić w szklance (250 ml) gorącej, ale nie wrzącej wody i następnie pozostawić preparat do rozpuszczenia i wystygnięcia. Należy spożywać napój, który uzyskał temperaturę zdatną do picia.

Vicks Symptomed Complete – niezrównany lek na przeziębienie
Przewiń na górę