Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Co to jest Groprinosin?

Groprinosin jest dostępnym bez recepty lekiem przeciwwirusowym. W aptece preparat ten sprzedaje się w dwóch postaciach – jako syrop (substancja czynna 50 mg/ml) i tabletki (500 mg substancji czynnej).

Jak działa Groprinosin?

W odróżnieniu od stosowanych standardowo przy przeziębieniach aspiryny, paracetamolu czy ibuprofenu, Groprinosin działa na przyczynę choroby.

Zawartą w tym leku substancją czynną jest pranobeks inozyny. Związek ten ma działanie wzmacniające układ odpornościowy pacjenta. Oprócz działania immunostymulującego, pranobeks inozyny ma również działanie wirusobójcze.

Działanie Groprinosinu (https://www.aptekagalen.pl/groprinosin-500mg-50tbl) w przypadku infekcji wirusowej można więc porównać do działania antybiotyku w przypadku infekcji bakteryjnej. Zamiast jedynie maskować chorobę, Groprinosin bezpośrednio zwalcza powodujące ją patogeny!

Czy lek sprawdzi się także w przypadku silnych dolegliwości?

Tak! Oprócz wersji standardowej, producent specyfiku przygotował też wersję forte. Zawiera ona większą ilość substancji czynnej, dzięki czemu jeszcze skuteczniej zabija złośliwe wirusy!

Czy lekarze polecają Groprinosion?

Omawiany lek jest jednym z najczęściej przepisywanych przez polskich lekarzy pacjentom z grypą czy przeziębieniem. Cieszy się dobrą opinią zarówno wśród osób go przyjmujących, jak i specjalistów od zdrowia i farmacji.

Omawiany preparat można przyjmować również bez recepty. Oczywiście, w przypadku choroby zalecamy jednak konsultację z Twoim lekarzem – zwłaszcza, jeśli objawy nie ustępują pomimo zastosowanej przez Ciebie kuracji.

Co to jest Groprinosin?
Przewiń na górę