Czy leki na sen bez recepty pomogą w walce z bezsennością?

magnefar tabletki na bezsenność

 Współczesny człowiek ma coraz większe problemy ze snem. Brak snu ma swoje konsekwencje, nie tylko w trakcie dnia taka osoba czuje się później zmęczona, długotrwały brak snu jest niebezpieczny nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia. Warto sobie pomóc i zrobić to szybko, rozwiązaniem w pierwszej kolejności mogą być leki na sen bez recepty. W ich składzie można zauważyć wiele znanych i często stosowanych ziół, duże dawki magnezu, witaminy B6 pozytywnie wpływających na dobre samopoczucie.

Jakie zioła są najczęściej używane do produkcji naturalnych tabletek na bezsenność?

 Naturalne suplementy ułatwiające zasypianie są nie tylko bezpieczne, można ich używać przez długi czas, bez poważnych konsekwencji dla zdrowia czy dobrego samopoczucia. Człowiek nie uzależnia się od nich, wystarczy dobrać właściwą dawkę, żeby móc cieszyć się ich pozytywnym działaniem. Tabletki na bezsenność bez recepty są łagodne, lecz skuteczne, co istotne mają też niejednokrotnie dobry wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego, czego nie można powiedzieć o lekach na receptę o czysto chemicznym składzie. Głównymi komponentami w takich tabletkach są ekstrakty roślinne, na przykład:

  • rumianek,
  • lawenda,
  • wyciąg z szyszek chmielu,
  • werbena,
  • ashwagandha,
  • melisa,
  • korzeń różeńca górskiego,
  • męczennica cielista.

Często w jednym opakowaniu leku można znaleźć kilka składników, dzięki temu taki produkt jest bardziej skuteczny, szybszy w działaniu. Co istotne, po ich zażyciu nie trzeba liczyć się z tym, że rano wystąpi zjawisko otępienia, braku koncentracji.

tabletki na bezsenność

Dlaczego warto sięgnąć po leki na sen bez recepty?

Nierzadko w przypadku pierwszych problemów ze snem, między innymi długiego czasu oczekiwania na zaśnięcie, można pomóc sobie samemu, bez wizyty u lekarza. Tabletki na sen bez recepty są tak dużą grupą produktów, że każdy jest w stanie dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Dla wszystkich tych osób, które obawiają się, że zioła mogą okazać się zbyt słabe i nie pomogą na dany trudny przypadek, warto wypróbować leki bez recepty, które zawierają melatoninę, ten naturalny hormon nie tylko przyspiesza sen, stwarza go bardziej głębokim, ale także przyczynia się do lepszej regulacji całego cyklu dnia i nocy. Dawka melatoniny w takich tabletkach dobrana jest precyzyjnie, warto rozpocząć od najmniejszej dawki, żeby sprawdzić, czy usunie ona problem z bezsennością. Trzeba pamiętać też o tym, żeby taką kapsułkę wziąć odpowiednio wcześniej przed tym, jak kładziemy się do łóżka, musi mieć ona czas na działanie, czyli na przykład pół godziny przed snem.

Czy leki na sen bez recepty pomogą w walce z bezsennością?
Przewiń na górę