Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Dlaczego kręci się w głowie? Przyczyny zawrotów głowy

venoforton

Zawroty głowy to przypadłość, która nie została jeszcze w pełni wyjaśniona przez medycynę. Może mieć bardzo różne podłoże, od poważnych chorób neurologicznych, aż po stres i ciało obce w uchu. Kiedy przyczyny zawrotów głowy są niebezpieczne i trzeba je skonsultować z lekarzem?

Nawracające

Jeśli zawroty głowy powtarzają się regularnie i są bardzo silne to koniecznie należy udać się po poradę do specjalisty. Jest też sporo objawów towarzyszących, których pochodzenie należy sprawdzić. Należy do nich wysoka temperatura, sztywność karku, utrata przytomności, drętwienie kończyn. Zawroty głowy mogą też być skutkiem urazów oraz towarzyszyć zaburzeniom wzroku i słuchu. Często występują razem z oczopląsem.

Ucho

Ponad 50% wszystkich zawrotów głowy jest spowodowane problemami z uchem. Przyczyną może być zalegająca woszczyna, stany zapalne lub choroby nowotworowe. By je zdiagnozować należy udać się do laryngologa, który podczas specjalnego badania wskaże w czym leży problem.

Naturalne rozwiązania – Venoforton producent

W przypadku zawrotów głowy warto sięgać po naturalne leki np. płyn leczniczy Venoforton. Powinny mieć działanie na tyle łagodne by nie powodować żadnych toksycznych reakcji organizmu. Najbezpieczniejsze są preparaty na bazie wyciągów roślinnych. Wydolność krążenia mózgowego poprawiają wyciągi z miłorzębu, kasztanowca, głogu, aronii i jemioły. Na szczególną uwagę zasługują preparaty, które łączą w sobie wszystkie te rośliny.

Dlaczego kręci się w głowie? Przyczyny zawrotów głowy
Przewiń na górę