Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Dlaczego w domu przyda się lek na biegunkę?

lek na biegunkę

 Problemy z brzuchem mogą pojawić się nagle. Często zatrucie, zakażenie bakteryjne czy wirusowe to najważniejsze przyczyny pojawienia się bólu brzucha zarówno u dorosłych, jak i dzieci. W domu nie powinno w takich trudnych momentach zabraknąć odpowiedniej pomocy, korzystnie jest mieć przede wszystkim lek na biegunkę. Warto przyjrzeć się, co ma w składzie taki produkt, zwłaszcza jeśli ma być podawany dziecku.

Szeroka gama produktów tabletek na biegunkę

W trakcie przebiegu choroby bakteryjnej czy wirusowej układu pokarmowego często pojawia się ostra biegunka. Taki objaw chorobowy może być nie tylko nieprzyjemny dla pacjenta, jest on przede wszystkim niebezpieczny dla jego zdrowia, zwłaszcza wtedy, jeśli trwa długo i ma agresywny przebieg. Niejednokrotnie częste oddawanie stolca powoduje odwodnienie organizmu.Tabletki na biegunkę sprawiają, że jelita zmniejszają częstotliwość przesuwania resztek pokarmowych, dzięki temu można łatwiej poradzić sobie uciążliwym bólem brzucha.

Jaki powinien być dobry lek na biegunkę?

Wybierając leki na biegunkę w aptece, trzeba zwrócić uwagę na skład, jeśli jest on naturalny, nie trzeba będzie obawiać się niepożądanej reakcji organizmu na podanie tabletki. Dobrym przykładem odpowiedniego leku jest węgiel na biegunkę, wykazuje on:

  • natychmiastowe działanie,
  • zmniejszenie ilości wypróżnień,
  • likwidowanie bólu brzucha.

Jest to popularny lek, sprawdzony, mogący być w stałym użytku. Często nie brakuje go w domowej apteczce, jest podawany zarówno dorosłym, jak i dzieciom w odpowiednim do tego wieku.

Dlaczego w domu przyda się lek na biegunkę?
Przewiń na górę