Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak poradzić sobie ze zmianami grzybiczymi? Jak stosować krem Clotrimazolum?

Zmiany skórne mają różny charakter. Dość częstym przypadkiem jest pojawienie się zakażenia grzybiczego. Jak sobie z nim poradzić? Co i w jaki sposób zastosować? Jakie produkty poleca się w aptece na tego typu przypadłości? Warto zapoznać się z właściwościami kremu Clotrimazolum.

Jak leczyć grzybicę skóry?

Grzybica skóry i błon śluzowych nie jest w żadnym stopniu komfortowa dla osoby, która ją ma. Chory zwykle odczuwa swędzenie i ból w okolicy zakażonego miejsca i dodatkowo zmaga się z psychicznymi aspektami takiego schorzenia – zmiany na skórze nie prezentują zbyt dobrze, co zwiększa prawdopodobieństwo unikania spotkań towarzyskich. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieją proste i tanie sposoby na poradzenie sobie z niechcianymi drobnoustrojami. Jednym z nich jest stosowanie kremu Clotrimazolum, który jest dostępny w większości aptek w cenie kilku złotych.

Jak działa krem Clotrimazolum? Jak się go stosuje?

Należy zaznaczyć, by nie zwlekać z podjęciem leczenia zmian grzybiczych na skórze, bowiem mogą one się bardziej rozwinąć – a to sprawia, że terapia jest trudniejsza i trwa dłużej. Jakie więc działanie ma krem z klotrymazolem? Stosowanie go na zmienione chorobowo miejsce powoduje hamowanie wzrostu i podziału komórek grzybów. Produkt wykazuje pozytywne działanie w leczeniu większości drobnoustrojów. Może być nanoszony zarówno na skórę, jak i błony śluzowe zewnętrznych narządów rozrodczych. Sprawdza się także w niwelowaniu łupieżu pstrego. Stosuje się go przez 2-4 tygodnie i nanosi na skórę 2-3 razy na dobę. https://www.aptekagalen.pl/clotrimazolum-hasco-krem-1-20g

Jak poradzić sobie ze zmianami grzybiczymi? Jak stosować krem Clotrimazolum?
Przewiń na górę