Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak przeciwdziałać silnemu bólowi zęba?

Ból zęba to dolegliwość, która może dotknąć każdego. Często jest bardzo bolesny i ciężko go wytrzymać, a wizytę u dentysty nie zawsze da się umówić na niedaleki termin. Co zatem należy robić jeśli ból spędza sen z powiek i nie pozwala skupić się na pracy? 

Domowe sposoby na ból zęba

Nie zawsze w momencie nagłego uderzenia bólu jest możliwość udania się do apteki po jakiś lek przeciwbólowy. Co w przypadku jeśli apteka jest za daleko, a w domu zabrakło odpowiednich leków? Otóż istnieje wiele domowych sposobów jak radzić sobie z silnym bólem zęba. Jeśli poza bólem w okolicy zęba pojawił się również obrzęk można zastosować zimny okład, który powinien przynieść tymczasową ulgę. Innym sposobem jest pogryzienie paru goździków. Dzięki substancji znieczulającej zawartej w tej przyprawie ból powinien ustąpić. Można również namoczyć watę w oleju goździkowym i przyłożyć do zęba.

Inne domowe metody to:

– płukanie ust wodą z solą

– napar z szałwii

–  płukanie ust wodą utlenioną

Leki na ból zęba

W przypadku kiedy możliwe jest udanie się do apteki najlepiej sięgnąć po tabletki na ból zęba. Jeśli ból nie jest bardzo silny można skorzystać z Paracetamolu, który ma działanie przeciwbólowe. Można również sięgnąć po lek z zawartym ibuprofenem, ponieważ działa on przeciwzapalnie. W przypadku bólu o większym natężeniu można zakupić silniejsze leki przeciwbólowe jak na przykład Ketonal Activ, trzeba mieć jednak na uwadze, że nadużywanie silniejszych środków może wiązać się z niepożądanym skutkiem i komplikacjami zdrowotnymi dlatego należy stosować je ostrożnie i zgodnie z zaleceniami farmaceuty.

Silny lek przeciwbólowy na ból zęba do nabycia na stronie https://www.aptekagalen.pl/bol-zeba

Jak przeciwdziałać silnemu bólowi zęba?
Przewiń na górę