Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jaki jest najskuteczniejszy preparat na zajady?

Zajady to problematyczne pęknięcia w kącikach ust, które przytrafiają się nam wyjątkowo często. Zwykle nie świadczą one o infekcji wirusowej – choć nie jest to wykluczone, ale sygnalizują, że w naszym organizmie brakuje witamin i niezbędnych składników mineralnych. Z racji tego, że zajady to dość bolesna przypadłość, wiele osób poszukuje specyfików, które pozwolą się z problematycznymi pęknięciami kącików ust uporać. Jaki jest więc najskuteczniejszy środek na zajady?

Tabletki na zajady – czy rzeczywiście są skuteczne?

Wybierając się do apteki w poszukiwaniu preparatu na zajady, znajdziemy wiele specyfików, które się znacznie od siebie różnią. W pierwszej kolejności zwrócimy uwagę na maść na zajady, jednak farmaceuta może polecić nam także tabletki na zajady. Z reguły większość osób wybiera tradycyjną maść na zajady, gdyż wydaje się im ona o wiele bardziej efektywna. Jednak tabletki na zajady również zasługują one na naszą uwagę. Dlaczego? Otóż:

  • tabletki na zajady działają on wewnątrz, więc niwelują one także ryzyko wystąpienia ewentualnej infekcji;
  • tabletki te skutecznie pomagają również odbudować odporność naszego organizmu;
  • tabletki na zajady działają wolniej, jednak nie mniej efektywnie.

Warto zauważyć, że tabletki na zajady są preparatem do ustnym, więc cechuje je znacznie bardziej kompleksowe działanie, niż w przypadku kremu, który stosowany jest jedynie miejscowo. Niemniej jednak problematyczna może okazać się kwestia oczekiwania na pierwsze efekty. Tabletki na zajady – niestety – potrzebują nieco więcej czasu na to, by przynieść spodziewane rezultaty, co dla wielu z nas może być jednym z większych mankamentów.

maść na zajady actisoftin

Krem na zajady i jego działanie oraz stosowanie

Krem na zajady zdecydowanie jest wybierany o wiele chętniej i cechuje się dość szybkim działaniem. Warto jednak zauważyć, że maść na zajady ma nieco bardziej zawężone spectrum działania, co spowodowane jest składem i sposobem aplikacji preparatu. Krem na zajady nakładany jest punktowo – w kąciki ust. Jednocześnie wykazuje się on niezwykle szybkim działaniem i regeneruje spękaną skórę, a także szybko i skutecznie minimalizuje dyskomfort jaki spowodowany jest zajadami. Wybór odpowiedniego specyfiku na tę problematyczną dolegliwość jest więc uzależniony już tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Niemniej jednak warto podkreślić, że zarówno maść na zajady jak i tabletki na zajady są preparatami efektywnymi. Największą różnicą jest jednak szybkość działania, a także zakres ochrony, jaki zostaje zagwarantowany.

 

Jaki jest najskuteczniejszy preparat na zajady?
Przewiń na górę