Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Maść na dolegliwości bólowe

maść przeciwbólowa

W zależności do tego, z jakim rodzajem bólu ktoś się zmaga, potrzebować będzie maści o nieco innym działaniu. Można przebierać w preparatach przeciwbólowych, przeciwzapalnych, przeciwobrzękowych, o działaniu rozgrzewającym lub chłodzącym. Kluczowe jest określenie tego, w jakim celu ma zostać zastosowana dana maść – na bolące stawy, urazy mechaniczne, bóle mięśniowe, nerwobóle, bóle kręgosłupa. https://www.aptekagalen.pl/masci-zele-kremy

Kiedy pomoże maść przeciwbólowa?

Po maść przeciwbólową warto sięgnąć w różnych sytuacjach. Przyniesie ukojenie przy bólu mięśni po wysiłku fizycznym. W wyniku przeciążenia czy niewystarczającego rozgrzewania mięśni przed przystąpieniem do treningu mogą pojawić się nieprzyjemne dolegliwości.

Przyda się w takim przypadku maść o działaniu rozgrzewającym, która zmniejszy napięcie mięśni lub maść o działaniu chłodzącym, która zredukuje szybko ból. Maści o działaniu przeciwbólowym pomogą również przy nerwobólach. Pojawiają się one z różnych powodów, mogą być wynikiem zakażenia wirusowego czy bateryjnego lub mechanicznego uszkodzenia nerwów. W takiej maści powinny znajdować się substancje o działaniu przeciwzapalnym.

Co na ból?

Bolący kręgosłup jest prawdziwą udręką, ale zamiast sięgać po tabletkę, można zastosować maść, która złagodzi ból i zredukuje stan zapalny. Polecane są te o działaniu rozgrzewającym. Przy bólach stawowych o różnym pochodzeniu także pomoże maść – przeciwbólowa, przeciwzapalna i rozgrzewająca.

Z kolei przy urazach mechanicznych takich jak skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia czy złamania dobrze sprawdzają się maści o działaniu przeciwzapalnym i chłodzącym.

Maść na dolegliwości bólowe
Przewiń na górę