Maść na hemoroidy – co warto o niej wiedzieć?

Maść na hemoroidy to produkt, który cieszy się dosyć dużym zainteresowaniem. Niestety, problem z żylakami odbytu staje się coraz powszechniejszy, zwłaszcza wśród osób prowadzących siedzący tryb życia. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się, jakie są najskuteczniejsze leki na hemoroidy. Należy mieć świadomość tego, jakie substancje się w nich znajdują. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, jaką formę mają preparaty pomocne w walce z hemoroidami. Jak się okazuje, są to bowiem nie tylko maści.

Jaką formę mają leki na hemoroidy?

Lek na hemoroidy niejedno ma imię. Pomimo, że to właśnie maści na hemoroidy są najpopularniejsze, w aptekach takich jak ta można znaleźć również tabletki oraz kremy. Coraz większą popularnością cieszą się również czopki na hemoroidy bez recepty. Tak naprawdę, każdy powinien samodzielnie zdecydować o tym, jaki środek będzie dla niego najodpowiedniejszy. Trzeba przyznać, że maść na hemoroidy przynosi ulgę stosunkowo szybko. Podobnie działają czopki, jak również krem na hemoroidy. Jeżeli chodzi zaś o tabletki na hemoroidy, na ich działanie trzeba poczekać nieco dłużej. Wydaje się, że najrozsądniej będzie łączyć ze sobą różne preparaty. Warto więc stosować zarówno maści, jak i tabletki na hemoroidy bez recepty.

Jakie substancje aktywne zawierają najczęściej leki na żylaki odbytu?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka jest najlepsza maść hemoroidy. Nie da się jednak odpowiedzieć na to w sposób jednoznaczny. Każdy organizm jest przecież inny. Wiele zależy także od stopnia zaawansowania problemu. Warto jednak mieć świadomość tego, jakie najczęściej substancje zawiera maść na hemoroidy bez recepty. Otóż najczęściej bazuje ona na takich składnikach jak lidokaina oraz tribenozyd. Lek na hemoroidy bez recepty w formie tabletek może zaś zawierać w swoim składzie diosminę, która wzmacnia naczynia krwionośne. Bez względu na to, jaki środek się stosuje, należy pamiętać o regularności. Nawet najbardziej skuteczna maść na hemoroidy nie zadziała, jeśli zostanie użyta tylko jeden raz.

Maść na hemoroidy – co warto o niej wiedzieć?
Przewiń na górę