Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Skarpetki złuszczające – ratunek dla spękanych pięt

skarpetki złuszczające

 

Żaden, nawet umiejętnie wykonany, pedicure nie będzie wyglądał estetycznie, jeśli nie zadbamy w pełni o stopy. Popękane suche skórki, zbielałe i zrogowaciałe pięty psują cały efekt. Do tej pory zbawieniem był stary, dobry pumeks. Nadeszła jednak nowa era – era skarpetek złuszczających, które radzą sobie nawet z problemami zrogowaciałych pięt.

Skóra na nogach jest trzy, a nawet cztery razy grubsza niż na innych częściach ciała. Kiedy zaczyna pękać i odkładać się na piętach w postaci zrogowaceń tradycyjne,mechaniczne metody mogą nie wystarczyć. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą skarpetki złuszczające.

Dlaczego skarpetki złuszczające zawdzięczają tak skuteczne działanie?

W ich składzie znajdziemy kwasy i substancje, które niezawodnie złuszczają martwy naskórek. W składnikach aktywnych znajdziemy kwas glikolowy, mlekowy, salicylowy czy cytrynowy, które poprawiają wygląd skóry oraz mocznik odpowiedzialny za zmiękczanie naskórka i ułatwienie penetracji substancjom aktywnych. Warto wiedzieć, że kwas jako składnik aktywny, nie tylko usuwa martwy naskórek, ale także działa na zrogowaciałe blizny. 

Rodzaje skarpetek-masek do stóp

Na rynku kosmetycznym dostępne są dwa główne rodzaje skarpet-masek do stóp. Jedne skarpetki złuszczające, drugie mają działanie zmiękczające. Między sobą różnią się one zestawem składników biologicznie czynnych i sposobem oddziaływania.

  • Maska do stóp o działaniu złuszczającym pomaga delikatnie i bezboleśnie usunąć martwy naskórek, duże zrogowacenia i wyrównać pęknięcia na pietach.
  • Nawilżająca maska w formie skarpetki jest odpowiednia do codziennej pielęgnacji suchej skóry. Jej głównym zadaniem jest zmiękczenie, odżywienie i regeneracja skóry stopy

Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, warto stosować oba rodzaje skarpet-masek razem z naturalnym balsamem, kremem i sprayem do stóp. Maska złuszczająca pomoże oczyścić skórę, a maska zmiękczająca sprawi, że stopy będą dłużej piękne i zadbane.

Jak stosuje się skarpetki złuszczające na pięty?

Skarpetki złuszczające na pięty oferowane na a-manada.pl są bardzo proste w użyciu. Oto krok, po kroku tego przyjemnego zabiegu:skarpetki złuszczające

  • Dobrze umyj i wymocz stopy w gorącej wodzie.
  • Wyjmij maskę-skarpetę z opakowania i załóż ją.
  • Dla wygody możesz założyć na wierzch zwykłe skarpetki.
  • Po 20-30 minutach maskę można zdjąć.

Po użyciu skarpet kosmetycznych nie trzeba myć stóp. Jeśli podczas ich zdejmowania płynna frakcja maski pozostanie na nogach, po prostu rozprowadź ją po stopie lekkimi ruchami masującymi, aż do całkowitego wchłonięcia. Należy pamiętać, że efekt stosowania maski-skarpetki złuszczającej nie pojawi się od razu. Średnio proces usuwania zrogowaciałego naskórka trwa około 4-7 dni, pod warunkiem codziennego stosowania maseczki do stóp. W tym okresie martwy naskórek zacznie się aktywnie złuszczać. Nie należy próbować przyspieszać tego procesu żadnymi środkami mechanicznymi takimi jak pumeks, aby nie uszkodzić zdrowej skóry.

Skarpetki złuszczające – ratunek dla spękanych pięt
Przewiń na górę