Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Skuteczne sposoby na katar

sudafed

Z katarem można radzić sobie na wiele sposobów, można też po prostu poczekać aż sam minie. Ten drugi sposób jednak nie zawsze przynosi rozwiązanie – bywa, że katar trwa praktycznie cały czas.

Inhalacje jako sposób na katar

Jeden ze sposobów łagodzenia objawów związanych z katarem to wykonywanie regularnie każdego dnia inhalacji. Do wykonywania inhalacji potrzebny jest najprostsze inhalator z apteki oraz sól fizjologiczna, którą można kupić w jednorazowych przeźroczystych plastikowych ampułkach. Wykonywanie inhalacji z użyciem soli fizjologicznej pomaga w poprawie komfortu oddychania,  ale też leczy błony śluzowej i pomaga uporać się z samym katarem. Ważne jest również to, że przeciwdziała pojawianiu się stanów zapalnych.

Tabletki na katar czyli Sudafed

Często warto też sięgnąć po prostu po rozwiązania medyczne czyli tabletki. Jeden z dobrze znanych i naprawdę skutecznych środków to po prostu Sudafed. Sudafed warto mieć przy sobie również w przypadku problemów z katarem zatokowym, który jest wyjątkowo uciążliwy i powoduje nie tylko trudności w oddychanie, ale też wywołuje ucisk w głowie i bóle podczas pochylania się. Tabletki Sudafed bardzo skutecznie działają i pomagają radzić sobie z katarem.

Inhalacje z geranium

Ostatni pomysł to sposób dla miłośników rozwiązań ekologicznych i związanych z naturą. Roślina geranium to roślina słynąca z niezwykle orzeźwiającego zapachu liści, które można stosować w postaci wkładów do nosa (rozgnieciony list należy zawinąć w delikatny papier toaletowy lub watę i wsunąć delikatnie do otworu nosowego).

Skuteczne sposoby na katar
Przewiń na górę