Tabletki na kaca

Spożywanie alkoholu jest dość głęboko zakorzenione w naszej kulturze. Nic więc dziwnego, że niemal każda osoba, jest zapoznana z takim zjawiskiem jak kac. Kac jest to, innymi słowy, syndrom odstawienia alkoholu. Jest to zjawisko niezbyt przyjemne, dlatego w zasadzie od setek lat, ludzie próbują znaleźć różnego rodzaju lekarstwa na kaca.

Czy istnieje lekarstwo na kaca?

Oczywiście można powiedzieć, że istnieją metody, które w jakimś stopniu są w stanie zwalczyć bądź zminimalizować zjawisko kaca. Można podzielić takie metody na kilka grup, są to metody:

  • tak zwane domowe lub tradycyjne,
  • prewencyjne,
  • farmakologiczne.

Jeżeli chodzi o metody tradycyjne, to w dużej mierze polega to między innymi na tym, że zaleca się na przykład picie wody z ogórków, czy spożywanie określonych innych płynów bądź potraw, takich jak na przykład woda z miodem. W przypadku metod prewencyjnych to przede wszystkim zaleca się rozsądek w piciu, ponieważ jeżeli nie wypijemy za dużo alkoholu, to wówczas zjawisko kaca ma zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia, bądź jest to zjawisko dosyć krótkotrwałe i mało uciążliwe. Nie zawsze oczywiście udaje się taką wstrzemięźliwość zachować i wówczas, warto zastanowić się nad zastosowaniem środków farmakologicznych, czyli między innymi tak zwanych tabletek na kaca.

Czym są tabletki na kaca?

Jeśli chce się wiedzieć, czym są tabletki na kaca, to najpierw trzeba sobie powiedzieć chwilę, co to tak naprawdę jest kac. Za kaca odpowiedzialnych jest kilka czynników, przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z:

  • odwodnieniem,
  • utratą różnego rodzaju ważnych składników mineralnych takich jak witaminy i mikroelementy,
  • duża zawartość aldehydu octowego w naszym organizmie.

Aldehyd octowy jest to substancja, która powstaje w wyniku rozkładu etanolu i niestety, jest to substancja dużo bardziej toksyczna, niż sama alkohol etylowy, co powoduje, że właśnie w momencie, kiedy zaczynamy trzeźwieć, pojawia się kac. Jeżeli chodzi o skład tabletek na kaca, to przede wszystkim zawierają one takie składniki jak glukoza, witaminy różnego rodzaju, minerały, ale zawierają również składniki, które pomagają szybciej rozłożyć wspomniany aldehyd octowy. To jest w zasadzie najważniejsze w tabletce na kaca. Oczywiście tabletka na kaca nie działa podobnie jak tabletka na ból głowy. Zaleca się, aby pierwsze dawki takich leków, zażyć jeszcze przed rozpoczęciem na przykład dłuższej imprezy, a następnie już po zakończeniu spożywania alkoholu. Wówczas zwiększamy szanse na pozytywny efekt.

Tabletki na kaca
Przewiń na górę