Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Zalecenia oraz przeciwwskazania do stosowanie leku Diabetofort

diabetofort

Diabetofort to preparat moczopędny, który często stosowany jest przez osoby, które mają rodzinne skłonności do cukrzycy. Poza tym lek jest stosowany pod nadzorem lekarza u osób mających problem z właściwym oddawaniem moczu. Przyjmuje się go przez krótki okres czasu, co wynika m.in. z wysokiej zawartości etanolu w składzie.

Zalecenia do stosowanie leku Diabetofort

Produkt jest zalecany do stosowania u pacjentów z zaburzeniami oddawania moczu. To tradycyjny lek, który przyjmowany jest zawsze pod nadzorem lekarza. Często używa się go w przypadku osób, które mają dziedziczne skłonności do występowania cukrzycy. Wówczas działa on jako środek moczopędny zmniejszający ryzyko do wzrostu cukru po zjedzeniu posiłku w przypadkowej hiperglikemii.

Przeciwwskazania do stosowanie leku Diabetofort

Leku nie stosuje się w przypadku osób, u których pojawiają się obrzęki wywołane niewydolnością serca lub nerek – czytamy na portalu www.lekinatury.pl. Nie podaje się go także osobom u których występuje niewydolność wątroby lub nerek.
Przeciwwskazaniami do przyjmowania preparatu są również: choroba alkoholowa, padaczka, uszkodzenia mózgu i choroby umysłowe. Nie należy podawać go także osobom u których obserwuje się reakcję alergiczną i nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku.
Co istotne, leku nie przyjmuje się przez długi okres czasu, lecz krótkoterminowo. W sytuacji kiedy objawy nasilają się – konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Zalecenia oraz przeciwwskazania do stosowanie leku Diabetofort
Przewiń na górę