Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Nowoczesny filtr węglowy do maski antysmogowej

Filtr węglowy jest produktem wykorzystywanym do masek antysmogowych. Pozwala na filtrowanie szkodliwych substancji i gazów, które zagrażają naszego zdrowiu. Co daje filtr węglowy do maski antysmogowej? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Filtr węglowy

Okazuje się, że do produkcji filtrów tego typu wykorzystuje się węgiel aktywny (nazywany węglem aktywowanym). To specyficzny materiał, jaki jest wytwarzany z organicznych produktów podczas spalania torfu, węgla, orzechów kokosowych, drewna i muszli. Co ciekawe, każdy z materiałów organicznym może stanowić surowiec do produkcji filtra węglowego. Węgiel aktywny powstaje za pomocą spalania, gdzie związki organiczne przemieniają się w ten materiał. Niezwykle ważne jest to, że węgiel nie jest toksyczny.

Filtr do masek antysmogowych

Proces powstawania węgla aktywowanego jest kontrolowany za pomocą odpowiedniego otoczenia i temperatury. Dzięki temu uzyskujemy skuteczny filtr węglowy, który odznacza się dużą zdolnością filtracji zanieczyszczeń smogowych. Najprościej rzecz ujmując, taki produkt ma za zadanie przyciągać szkodliwe cząsteczki i nie dopuszczać do wdychania ich przez człowieka. Dochodzi do przepuszczania powietrza czystego i nieskażonego, zatem nie trzeba martwić się działaniem smogu na nasze zdrowie.  Szerzej opisano to na łamach wpisu blogowego na Dragonmask.pl.

 

Nowoczesny filtr węglowy do maski antysmogowej
Przewiń na górę