Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Dlaczego warto spożywać olejek laurowy?

Laurosept Q73

Liść laurowy to ziele o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań, jak i form, w jakich produkty z niego są sprzedawane. Na sklepowych czy aptecznych półkach uświadczymy go zarówno w formie świeżej rośliny, wciąż znajdującej się w doniczce, suszonych liści o dość specyficznym zapachu, a nawet olejku.

To właśnie tej ostatniej formie poświęcony jest niniejszy artykuł. Olejki z liści laurowych wciąż są mimo wszystko mało popularnym produktem, a, jak się okazuje, kryją w sobie całą masę substancji prozdrowotnych. Na rynku istnieje kilka tego typu artykułów, np. laurosept q73 – olej laurowy dodatkowo wzbogacony o olej z kurkumy.

Dlaczego zatem warto sięgnąć po olejek laurowy? Przede wszystkim od starożytności już znane jest lecznicze działanie wyrobów z drzewa laurowego. Olejek laurowy pomaga przede wszystkim osobą cierpiącym na schorzenia wątroby, czy też układu krążenia.

Oprócz tego olejek laurowy doskonale sprawdza siew roli kosmetyku. Badania wykazały, że może on skutecznie opóźnić proces starzenia się skóry, przez co wygląda ona zdrowiej i atrakcyjniej.

Tego typu olejek ma także właściwości przeciwgrzybicze i bakteriobójcze i oczyszczające. Stosować go możemy zatem nawet do pielęgnacji skóry, na której pojawiły się krostki, a dodatkowo pomoże on w szybszym ich usunięciu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wybór lauroseptu q73, czy innej mark olejków, ich pozytywne właściwości są niezaprzeczalne. Warto o tym pamiętać, kompletując domową apteczkę.

Dlaczego warto spożywać olejek laurowy?
Przewiń na górę