Elektrolity do picia, kiedy warto po nie sięgać?

elektrolity do picia

Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, dzięki temu możemy dostarczyć organizmowi to, co najważniejsze, aby mógł prawidłowo funkcjonować. Kiedy jednak mamy do czynienia z biegunką, a także borykamy się z gorączką, czy też panują zbyt wysokie temperatury, picie wody może nie wystarczyć. Możemy jednak wspomóc nawodnienie, stosując elektrolity do picia, które w okresie wzmożonego odwodnienia, pomogą nam uzupełnić nawodnienie w sposób odpowiedni.

Kiedy warto zakupić elektrolity do picia?

Elektrolity do picia warto mieć zawsze pod ręką, jednak istnieje kilka czynników, kiedy zwłaszcza powinniśmy je stosować. Dzięki temu będziemy w stanie optymalnie uzupełnić płyny w organizmie, w o wiele szybszym tempie, niż mielibyśmy uzupełniać płyny wyłącznie wodą. Warto stosować elektrolity wtedy, kiedy:

  • zmagamy się z infekcją,
  • biegunką,
  • w lecie, kiedy panują wysokie temperatury sprzyjające odwodnieniu.

Gdzie zakupić elektrolity do picia?

Jeśli chodzi o elektrolity do picia, to najlepiej jest zakupić je w aptece. Kiedy jednak nie mamy blisko żadnej apteki stacjonarnie, to warto poszukać elektrolitów w supermarketach, online (np. na ByHealth.pl), lub nauczyć się wykonywania roztworu samodzielnie. Jest to bardzo ważne, kiedy chcemy bardzo szybko nawodnić organizm, jednak wiemy, że nie mamy możliwości, aby zakupić elektrolity i tym samym wypić je szybko, w celu odpowiedniego nawodnienia organizmu w każdym momencie, kiedy tego potrzebujemy.

 

Elektrolity do picia, kiedy warto po nie sięgać?
Przewiń na górę