Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jakie są najlepsze tabletki na kaca?

tabletki na kaca

 

Dobra impreza zakrapiana alkoholem często niesie za sobą bardzo nieprzyjemne skutki. Jednym z nich jest potocznie zwany kac, który odczuwamy dopóki dopóty wątroba nie zneutralizuje całego aldehydu octowego w nietoksyczny kwas octowy. Jest kilka metod które sprawiają, że kac jest mniej dokuczliwy, a jedną z nic jest przyjęcie tabletek na kaca.

Co robią tabletki na kaca?

Tabletki na kaca dostępne na rynku łagodzą złe samopoczucie po spożyciu alkoholu dzięki substancjąom przyspieszającym metabolizm etanolu. Do takich substancji należą m. in: kwas bursztynowy i  kwas fumarowy, a także witamina C, która jest przeciwutleniaczem.  Popularnymi środkami dostępnymi w aptekach są:

  • Riposton,
  • 2KC,
  • Zdrovit Litorsal Alko-Detox,
  • Alka-Seltzer.

elektrolity na kaca

Inne sposoby na kaca

Jeżeli tabletki na kaca nie zneutralizują w 100% skutków spożycia alkoholu, warto sięgnąć również po elektrolity na kaca i witaminy na kaca z asortymentu aptekagalen.pl. Elektrolity będą świetne na wzmożone pragnienie. Można je zakupić w formie tabletek lub saszetek do rozpuszczenia w wodzie. Pozwolą one nawodnić organizm i uzupełnić mikroelementy oraz minerały wypłukane przez alkohol. A jakie witaminy na kaca będą najlepsze? Dobrym wyborem będzie suplementacja witaminą C, czyli kwasem askorbinowym. Ma ona działanie przeciwutleniające i zwalcza wolne rodniki, co może być niezwykle pomocne po spożyciu alkoholu. Inną metodą, aby zapobiec lub zmniejszyć kaca, jest picie odpowiedniej ilości płynów (najlepiej wody) podczas spożywania alkoholu.

 

Jakie są najlepsze tabletki na kaca?
Przewiń na górę