Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jakie zastosowanie ma chlorek magnezu sześciowodny?

chlorek magnezu sześciowodny w proszku

Chlorek magnezu sześciowodny, czyli uwodniony chlorek magnezu to wyjątkowo łatwo przyswajalna postać magnezu. Dobrze rozpuszcza się w wodzie i wchłania przez skórę. Chlorku magnezu sześciowodnego używa się do przygotowywania kąpieli, okładów, także oliwy magnezowej.  Chlorek magnezu sześciowodny ma formę białych płatków. Pozyskuje się go najczęściej z solanek i wody morskiej. Łatwo wymieszać go z wodą i przygotować kąpiel uzupełniającą niedobory jonów magnezu. Jak chlorek magnezu sześciowodny przenika przez skórę, skoro stanowi ona barierę ochronną? Według niektórych badań jony magnezu przedostają się do wnętrza ciała przez gruczoły wydzielnicze oraz mieszki włosowe, najefektywniej przez te odkryte, pozbawione włosów.

Jak zrobić kąpiel z chlorkiem magnezu sześciowodnym?

Wystarczy wsypać do wanny napełnionej niezbyt gorącą wodą 1-2 szklanki chlorku magnezu sześciowodnego z Evita Sklep. Wody powinno być wystarczająco dużo, by się w niej całkowicie zanurzyć. Kąpiel magnezowa powinna trwać 20-30 minut, w trakcie nie należy używać żadnych kosmetyków. Można dodać kilka kropel naturalnego olejku eterycznego. Na koniec należy opłukać ciało czystą wodą.

Efekty kąpieli z dodatkiem chlorku magnezu sześciowodnego:

  • uspokojenie i lepszy sen
  • rozluźnienie mięśni
  • znoszenie bólu po kontuzjach
  • zmniejszenie dolegliwości menstruacyjnych
  • regulacja ciśnienia krwi i rytmu serca
  • łagodzenie podrażnień skóry
  • działanie przeciwgrzybiczne
  • poprawa metabolizmu

chlorek magnezu sześciowodny

Chlorek magnezu sześciowodny – inne zastosowania

Chlorku magnezu używa się do moczenia stóp, okładów, wcierania w skórę w formie oliwy magnezowej lub kremu. Oliwa magnezowa powstaje po zmieszaniu chlorku magnezu z wodą w proporcji jeden do jednego. Nie ma w niej oleju, tyle że w kontakcie ze skórą mieszanina daje wrażenie śliskości. Uwodniony chlorek magnezu rozpuszcza się też w tłuszczach. Można wykorzystać tę właściwość do przygotowania kremu z solą magnezu, np. na bazie masła shea. Tłuszcze, a wraz z nimi jony magnezu, pokonują warstwę rogową skóry. Chlorek magnezu sześciowodny można również pić, o ile zaznaczono, że nadaje się on do spożycia.

Jakie zastosowanie ma chlorek magnezu sześciowodny?
Przewiń na górę