Blaty z konglomeratu kwarcowego są wykonane ze skały osadowej, która nazywana jest inaczej żwirowcem albo zlepieńcem. Skała ta składa się z okruchów skał oraz ziarenek żwiru, które zespolone zostały ze sobą za pomocą lepiszcza i zwykle występują wraz z piaskowcem.
W budowlanej branży wykorzystywany jest zaś kwarcowy konglomerat, który jest kompozytem i bywa także określany jako kwarcogranit. Kwarcowy konglomerat kompozytowy w 95 procentach składa się z kwarców naturalnych, zaś resztę składu stanowić zawsze będą żywice elastyczne polimerowe wraz z jonami srebra.
Czym odznacza się konglomerat kwarcowy?
Konglomerat kwarcowy https://renggli.pl/pl/oferta/blaty-laboratoryjne/konglomerat-kwarcowo-granitowy/ złożony jest z polimerów, żywic, naturalnych kwarców, jak i innego typu dodatków. To właśnie jego unikalny skład sprawia, iż można go wszechstronnie wykorzystać. Konglomerat kwarcowy jest odporny i trwały na mechaniczne uszkodzenia, dzięki zawartym w nim żywicom polimerowym. Produkcja opierająca się na naturalnych kwarcach, stanowi zaś gwarancję estetycznego wyglądu.
Jego najistotniejszą własnością jest jednakże antybakteryjnie, którą można używać za sprawą wzbogacenia składu z użyciem jonów srebra. To właśnie z uwagi na to, produkty wykonywane z konglomeratu kwarcowego, są zupełnie uodpornione na ataki biologiczne. Nie poddają się wirusom, bakteriom, grzybom ani pleśni.
Materiał
Konglomerat kwarcowy to jednorodny materiał, dzięki czemu wygląda on bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym, zaś jego barwa nie podlega zmianom z uwagi na działanie promieni UV. Nie trzeba się obawiać, iż będą powstawały na nim plamy albo rysy, co znacznie zwiększa jego użytkowe walory.
Jest uodporniony na zawilgocenia, kwasy i skrajne temperatury. Jego bardzo gładka powierzchnia, stanowi gwarancję utrzymania w czystości.