Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną: czemu służą i jak wpływają na organizm?

Z każdym rodzajem bólu związanym z mięśniami, stawami, a także z kręgosłupem można radzić sobie poprzez ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną. Piłka rehabilitacyjna bowiem nie tylko pomaga walczyć z bólem i przeróżnymi schorzeniami układu motorycznego człowieka, ale również rozwijać sprawność fizyczną bądź utrzymywać ją na stałym poziomie. Istnieją różne rodzaje piłek o różnych kształtach, często z odpowiednimi wypustkami. Dlaczego piłki rehabilitacyjne są tak istotne?

Walka z bólem

Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną są polecane przez wielu specjalistów w dziedzinie fizjoterapii i rehabilitacji. Bóle powstające w wyniku kontuzji czy siedzący tryb życia i problemy z kręgosłupem? Z tymi rodzajami schorzeń piłka rehabilitacyjna z megamedic.pl radzi sobie świetnie. Masaż mięśniowo-powięziowy wykonany przy pomocy takiej piłki rozluźnia napięte tkanki i łagodzi ból, który może w nich powstawać właśnie ze względu na ogromne napięcie.

Kręgosłup i jego rehabilitacja

Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną pomagają wielu ludziom w walce z problemami z kręgosłupem. Tam, gdzie nie można zastosować ćwiczeń siłowych, pomocna staje się piłka, która nie obciąża w żaden dodatkowy sposób kręgosłupa, a więc jest w pełni bezpieczna nawet dla pacjentów z poważnymi schorzeniami kręgosłupa. Ćwiczenia z piłką rozluźniają odcinek lędźwiowy i wzmacniają go.

Relaks

Ćwiczenie z piłką rehabilitacyjną ma również ogromne znaczenie w przypadku osób, które borykają się nie tylko z problemami fizycznymi, ale również z nadmiernym stresem. Ćwiczenie na piłce stanowi dla organizmu swego rodzaju masaż, który w głęboki sposób potrafi rozluźnić napięte codziennym stresem mięśnie, a przez to dać odpocząć i ciału, i głowie. Polecane są również tym wszystkim, którzy pracują przy biurku, w celu odprężenia po dniu pracy i zachowaniu zdrowia kręgosłupa.

Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną: czemu służą i jak wpływają na organizm?
Przewiń na górę